چهره ها و سلبریتی ها در مقابل جذبه حاج قاسم رنگ می بازند

چهره ها و سلبریتی ها در مقابل جذبه حاج قاسم رنگ می بازند

به گزارش لباس دونی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: دنیا مکانیزم های دیگری برای بزرگ شدن و شهره شدن و مطرح شدن دارد. اساسا همه چهره ها و سلبریتی ها در مقابل جذبه حاج قاسم رنگ می بازند که این به برکت خون، صدق و اخلاصش بود.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فرشاد مهدی پور عصر یکشنبه - ۱۲ دیماه - در مراسم شب خاطره و اکران مستند مثل برادر روایت زندگی سردار شهید پورجعفری که در مجتمع فرهنگی ولی عصر عج برگزار شد، اظهار داشت: قدرتی که حاج قاسم داشت قدرت واژه ها بود. ما دو سال است با یک کلمه حاج قاسم زندگی می نماییم و آن «مرد میدان» است که کلمه خودش است و دو سال عاشورا را با جمله اش برگزار می نماییم که «ما ملت امام حسینیم». این فرمانده فقط یک فرمانده نظامی نبود فرمانده ای بود که همه حرکاتش تولید یک ادبیات می کرد و برای هر کارش ایده داشت.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حاج قاسم در طول عمر خود با رسانه ها رودر رو نشد و تنها یک مصاحبه در طول عمر خود دارد. مراسم هایش همیشه محرمانه بود تا رسانه ها ندادند که حاج قاسم مقرر است آنجا شرکت نماید. بسیاری از برنامه های وی ضبط ندارد. چون رسانه ها نمی دانند که حاج قاسم مقرر است آنجا شرکت نماید.
مهدی پور اظهار داشت: این مرد که همیشه از رسانه دوری می کرد، تبدیل به بزرگترین رسانه جمهوری اسلامی در دو سال قبل تبدیل شد. بزرگترین پلت فرم تولید محتوا اسم و کلید واژه او را سانسور می کند چون این کلمه جریان ساز است و این کلمه از روز اول با دایره بزرگی از واژگان همراه بوده است.
وی با تکیه بر اینکه قدس در زندگی حاج قاسم سلیمانی، عین حقیقت زندگی اش است، اظهار داشت: حاج قاسم از پادگان قدس کار خویش را شروع می کند در قرارگاه قدس ادامه می دهد و در نیروی قدس به اوج می رسد و در نهایت در راه قدس شهید می شود.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آرمان های خیالی و آرزوهای بزرگ ما را حاج قاسم محقق کرد، اظهار داشت: شعار این بود که راه قدس از کربلا می گذرد که حاج قاسم راه و جاده کربلا و قدس را باز کرد.
وی تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی تنها فرمانده ایرانی است که به صورت مستقیم به رژیم صهیونیستی حمله کرده و این رژیم کودک کش نتوانسته پاسخش را بدهد. افسانه های زیادی شنیدیم از آرش و رستم که بسیاری از ذهنمان دور بوده اما قاسم سلیمانی افسانه نبود.
مهدی پور اظهار داشت: او برخلاف خیلی ها که همیشه فکر می کنند باید در رسانه باشیم و حرف بزنیم از رسانه دور بوده است. دنیا مکانیزم های دیگری برای بزرگ شدن و شهره شدن و مطرح شدن دارد. اساسا همه چهره ها و سلبریتی ها در مقابل جذبه حاج قاسم رنگ می بازند که این به برکت خون، صدق و اخلاصش بود.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: وقتی درباره حاج قاسم صحبت می شود، حتما همراه با شور، بغض و کینه است. ما برای گرفتن انتقام سخت روزشماری می نماییم که جانیان و بانیان و قاتلان حاج قاسم به سزای عمل خود برسند.
مهدی پور اضافه کرد: برای ما که تولید محتوا می نماییم و کار رسانه ای، نحوه دیگری از انتقام سخت وجود دارد که باید به آن فکر نماییم. اگر ما بتوانیم معماری تازه ای از ادبیات مقاومت عرضه نماییم و با تحریف های بزرگی که درباره فرمانده بزرگ صورت می گیرد و ماهیت حاج قاسم را زیر سوال می برد مقابله نماییم وظیفه بزرگی در رسانه انجام داده ایم. ما باید با رسانه نسل جدید را تربیت نماییم تا به این اسطوره ما وفادار بمانند.
در آخر مستند مثل برادر که روایتی از زندگی سردار شهید حسین پورجعفری است اکران شد. سردار شهید پورجعفری همراه و همرزم سردار شهید سلیمانی بود که همراه با وی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.


منبع:

1400/10/12
23:00:31
5.0 / 5
448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی