دادستان:

290 قطعه سکه دوران ساسانی در کرمانشاه کشف شد

290 قطعه سکه دوران ساسانی در کرمانشاه کشف شد

به گزارش لباس دونی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از کشف و ضبط ۲۹۰ قطعه سکه دوران ساسانی در کرمانشاه اطلاع داد و اظهار داشت: به تازگی طی رصد اطلاعاتی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان یک باند خرید و فروش اشیا تاریخی شناسایی شدند.


به گزارش روابط عمومی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه؛ «شهرام کرمی» روز سه شنبه در این ارتباط توضیح داد: در این راستا نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان در پوشش خریدار با این باند وارد معامله شدند و مقرر شد تا در محل فروش سکه های تاریخی حاضر شوند.
دادستان کرمانشاه اضافه کرد: در ادامه نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی طی یک عملیات پیچیده و فنی مبادرت به دستگیری این باند کرد که منجربه کشف ۲۹۰ قطعه سکه باارزش تاریخی در ارتباط با دوران ساسانی شد.
وی افزود: در این راستا، یک دستگاه گنج یاب کشف و تعداد چهار متهم هم در این رابطه دستگیر شدند که پرونده آنها در دستگاه قضایی تشکیل شده است.
به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، استان کرمانشاه بیشتر از سه هزار سال قدمت تاریخی دارد و وجود چهار هزار و ۲۰۰ اثر ثبت شده ملی، ۲ اثر ثبت شده جهانی و ده ها اثر گردشگری نشانی از این ادعا است.
بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروانسراهای شاه عباسی و ماهیدشت، آبشار پیران از مهم ترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری در استان کرمانشاه است.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۵ شهر دارد.


منبع:

1400/10/07
11:15:49
5.0 / 5
483
تگهای خبر: خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی