امسال در 9 استان کشور کارگاه ارتقای سواد رسانه ای انجام شد

امسال در 9 استان کشور کارگاه ارتقای سواد رسانه ای انجام شد

به گزارش لباس دونی ایرنا- معاون دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی با هدف ارتقا و به روز رسانی سواد رسانه ای خبرنگاران از شروع امسال تا حالا در 9 استان کشور اجرا شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مریم امیدی شامگاه چهارشنبه ضمن بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز سمنان در گفت و گو با رییس و خبرنگاران این رسانه اظهار داشت: ۵۰ تا ۷۰ نفر در هر دوره آموزشی ارتقای سواد رسانه ای شرکت کردند.
معاون دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امسال به علت ویروس کرونا و خطر انتقال بیماری تمامی دوره های آموزشی بصورت مجازی و ویدئو کنفرانسی انجام شد.
وی بیان کرد: آموزش و بروزرسانی سواد رسانه ای نیاز خبرنگاران در جامعه فعلی است و انتظار می رود اصحاب رسانه با استقبال از این دوره ها، مهارت هایشان را ارتقا دهند.
امیدی افزود: شرایط فعلی که دشمنان با جنگ روانی به دنبال دستیابی به اهداف شوم خود هستند ارتقای آگاهی و دانش اصحاب رسانه کمک کننده در ناکامی بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در رسیدن به اهدافشان است.
وی خاطرنشان کرد: خبرنگار با قلمش سرباز در معرکه جنگ روانی است و ارتقای دانش، بر اثربخشی قلم خبرنگار می افزاید.
معاون دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت ارشاد اسلامی آمادگی برگزاری دوره های آموزشی و کارگاهی در موضوعات مختلف به درخواست خبرنگاران را دارد.
محمد جهانگیریان رئیس خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان نیز اظهار داشت: از شروع امسال تا حالا با همراهی خبرنگاران توانمند استان بیش از چهار هزار و ۱۰۰ محصول خبری تولید و منتشر گردید و دستکم چهار تا پنج هزار نفر در روز از تارنمای خبرگزاری ایرنا سمنان بازدید می کنند.
به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بمنظور بازدید و نظارت بر برگزاری امتحان دوره مقدماتی خبرنگاری به استان سمنان سفر کرده است.
این امتحان فردا پنجشنبه در مجتمع فرهنگی کومش سمنان برگزار می گردد.منبع:

1400/10/02
11:41:18
5.0 / 5
779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لباس دونی