وزیر میراث فرهنگی:

مسجد جامع عتیق موزه معماری ایران است

مسجد جامع عتیق موزه معماری ایران است

به گزارش لباس دونی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمعه در دومین روز سفر خود به اصفهان، ضمن بازدید از  مسجد جامع عتیق، این اثر را دایرة المعارفی با بیشتر از هزار و سیصد سال قدمت خواند و اظهار داشت: این مسجد موزه ای از سبک های مختلف معماری ادوار گذاشته و مبین توانمندی و هنر نیاکان ما است.


سید عزت الله ضرغامی دومین روز سفر خویش را در اصفهان با دیدار از قسمت های مختلف مسجد جامع عتیق، یکی از کهن ترین مساجد اصفهان شروع کرد و در این بازدید، یکی از تورهای گردشگری اسپانیایی بازدید کننده از این مسجد را همراهی کرد.
مسجد جامع عتیق، یکی آثار معماری و میراث فرهنگی پرارزش اصفهان است که به علت دربرگیری آثار و سبک های مختلف معماری از دوره سلجوقی به این سو، به موزه معماری و خوشنویسی ایران معروف است.
وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی پس از دیدار از مسجد جامع عتیق در قلب بافت کهن شهر، از ساختمان درحال تکمیل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در ابتدای خیابان چهارباغ عباسی بازدید نمود.
سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعدازظهر پنجشنبه بمنظور بازدید از آثار تاریخی اصفهان و محورهای گردشگری به این شهر سفر کرد.
وی روز گذشته، از کارگاه مرمتی گنبد مسجد جامع عباسی و بازارچه صنایع دستی حسن آباد در جوار میدان نقش جهان دیدن کرد. همینطور وزیر مراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و بعضی از فعالان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی دیدار و گفت و گو کرد.
یکی از دغدغه های فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان انتخاب مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود که در دیدار با وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مطرح و قرار شد در ایام آینده با اجماع نظر کارشناسان هر سه حوزه، مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان اعلام گردد.
همچنین در ماه های اخیر تعدادی از کارشناسان و دوستداران میراث فرهنگی نسبت به تهدیدهایی مانند فرونشست زمین برای آثار تاریخی اصفهان اظهار نگرانی کردند و ازاین رو در ۲۲ آبان سال جاری دفتر رئیس جمهوری در نامه ای دستور رئیس جمهوری در خصوص عزیمت به اصفهان را به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ نمود.
استان اصفهان بعنوان یکی از قطب های گردشگری کشور بیشتر از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی دارد که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن شامل میدان امام (نقش جهان)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان، مسجد جامع و سه قنات به ثبت جهانی رسیده است.منبع:

1400/09/19
14:00:49
5.0 / 5
1037
تگهای خبر: سفر , صنایع دستی , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس دونی