جدول اجراهای میدانی جشنواره نمایش های آیینی و سنتی

جدول اجراهای میدانی جشنواره نمایش های آیینی و سنتی

به گزارش لباس دونی جدول اجراهای میدانی بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در بخش های «خیمه شب بازی»، «شبیه خوانی» و «آیین ها و بازی ها» منتشر گردید.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا از اداره کل هنرهای نمایشی، آثار میدانی بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در سه بخش خیمه شب بازی، شبیه خوانی و آیین ها و بازی ها از ۱۶ تا ۲۰ آذر اجرا خواهند شد.
آثار نمایشی این سه بخش از ساعت ۱۵: ۳۰ در پهنه رودکی، از ساعت ۱۸: ۳۰ در لابی تماشاخانه سنگلج، ساعت ۱۱ در ایستگاه مترو تئاترشهر و ساعت ۱۶: ۳۰ در ایستگاه مترو جهاد اجرا خواهند شد.
اختتامیه بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی ۲۱ آذر ماه در تالار وحدت برگزار می گردد.جشنواره نمایش های آیینی و سنتی از سال ۱۳۶۸ با همت برخی از هنرمندان و فعالان این عرصه در جهت حفظ، معرفی، توسعه و اشاعه هنرهای نمایشی آیینی و سنتی پایه گذاری شد. رویدادی که در گام های اولین به شکل سالانه و از دوره چهارم به شکل دوسالانه برگزار شده و توانسته در کنار معرفی بخش مهمی از آیین ها و سنن نمایش ایرانی در جهت معرفی هنرمندان پیش کسوت و فعالان جوان این عرصه به دامنه فعالیتهای نمایش ایرانی و شکل گیری حریان تئاتر ملی سهمی بسزا داشته باشد.
این رویداد از دوره دوازدهم با محوریت تاکید بر معرفی نمایش های آیینی و سنتی ایران به دیگر نقاط جهان با برگزاری سمینار بین المللی نمایش های آیینی و سنتی در کنار میزبانی از پژوهشگران نمایش های سنتی دیگر کشورها کوشش کرد در همراهی با زنده نام دکتر جلال ستاری و دکتر لاله تقیان دو تن از پژوهشگران بنام عرصه نمایش های آیینی و سنتی گامی دیگر در جهت جهانی کردن آیین های نمایشی کشورمان بر دارد.
بیستمین جشنواره نمایش های آیینی سنتی از چهاردهم تا بیست و یکم آذرماه ۱۴۰۰ خورشیدی به دبیری داوود فتحعلی بیگی برگزار می گردد.منبع:

1400/09/14
12:29:06
5.0 / 5
930
تگهای خبر: تئاتر , جشنواره , دامن , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی