وزیر ارشاد خبر داد:

تدوین لایحه نظام جامع رسانه ای در کشور

تدوین لایحه نظام جامع رسانه ای در کشور

به گزارش لباس دونی همدان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در ایام آینده سند تحول حکمرانی در جمهوری اسلامی را رونمایی می نماییم که سند بسیار مهمی است و بعد از آن تلاش می نماییم برنامه هایی که در آن پیش بینی شده را در قالب لایحه بودجه 1401 و برنامه هفتم توسعه به اسناد بالادستی تبدیل و اجرائی نماییم.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی جمعه ۱۲ آذرماه در نشست اصحاب رسانه استان همدان، بیان کرد: همدان استانی با قدمت و سابقه فرهنگی، تاریخی است و نکاتی دقیق و سنجیده ای که از زبان اصحاب رسانه استان شنیدیم نشان داد که حوزه رسانه ای آن به بلوغ رسیده است.
وی افزود: در فصل تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ هستیم و شعار دولت مردمی این است که ریل اداره و مدیریت کشور را جابجا کند.
اسماعیلی اشاره کرد: معتقدیم با وجود همه اتفاقات خوبی که در طول حیات دولت های قبل اتفاق افتاده است مشکلاتی را داریم که دولت فعلی خودرا مکلف می داند آنها را حل کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: دولت شیوه های مرسوم مدیریتی که مشکلاتی به وجود آورده را کنار بگذارد و شیوه های عقلانی، منطقی و به روز را در زمینه مختلف پیش بینی کرده است.
وی عنوان کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریت خودرا بازگردادان حوزه فرهنگ به جایگاه اصلی اش می دانیم چونکه فرهنگ مقدم بر همه حوزه هاست و پیشران حرکت دولت سیزدهم نیز است و در بخش های مختلف این کار را پی ریزی خواهیم کرد.
اسماعیلی در ادامه بیان کرد: بنای ما این است که روش و روشی را در پیش بگیریم که گام های بلند و مهمی را برای ارتقاء فرهنگ و هنر کشور برداریم.
وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های بالای استان همدان در عرصه های مختلف، اظهار داشت: بخش عمده ای از دغدغه هایی که امروز توسط اصحاب رسانه استان همدان عنوان شد را در دستور کار داریم و حدودا بیش از ۸۰ درصد در برنامه کاری وزارت پیش بینی شده است.
اسماعیلی مطرح کرد: لایحه نظام جامع رسانه ای بعنوان کار اصلی در دستور کار است و در صدد هستیم سند قوی آماده نماییم تا بتوانیم گامی بلند برداریم و باید حوزه نظام رسانه های نوین را در این لایحه به رسمیت بشناسیم و مقررات جامعی را برای آن پیش بینی نماییم و اکنون کارگروه ویژه در معاونت مطبوعاتی درحال پیگیری این کار است.
وی با اعلان اینکه در وزارت فرهنگ و ارشاد دبیرخانه اصلاح نظام ساختار فرهنگ و رسانه کشور فعال است، اضافه کرد: اتفاق مهمی که در دولت فعلی افتاده هماهنگی نهادهای دولتی با نهادهای خارج از دولت می باشد و بیشترین هماهنگی ها در این بخش نیز به وجود امده است و درحال انعقاد تفاهم نامه های عملیاتی نیز هستیم.
اسماعیلی با اشاره به این که ثمرات و نتایج این جلسه در تصمیم گیری های آتی وزارت فرهنگ و ارشاد مشاهده خواهد شد، اشاره کرد: حوزه فرهنگ حوزه ضعیفی در بودجه های دولتی بوده است و تلاش می نماییم بودجه خوبی در لایحه ۱۴۰۱ برای آن در نظر بگیریم و تبصره های جدیدی دراین زمینه آماده و ارائه نماییم.
وی با اعلان اینکه درحال به روز رسانی قانون های لایحه بودجه در حوزه فرهنگ و هنر هستیم، اظهار نمود: تلاش همه جانبه ما این است بخش اعظمی از مشکلات حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور را حل نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر با اشاره به این که حل تعدادی از مشکلات از دست ما خارج است و بعضی نیز به بالای دوره ۴ ساله نیاز دارد، افزود: از هیچ تلاشی برای حل مشکلات حوزه خطیر فرهنگ و هنر دریغ نخواهیم کرد و در بحث مسکن نیز ۲۴ هزار واحد مسکن به اهالی رسانه اختصاص می یابد.
منبع:

1400/09/13
23:42:25
5.0 / 5
569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی