علی رمضانی رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران شد

علی رمضانی رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران شد

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی، علی رمضانی را بعنوان «رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» منصوب نمود.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند طی حکمی علی رمضانی را بعنوان رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران انتخاب کرد.
در متن این حکم آمده است: نظر به اهمیت توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تسهیل دسترسی مردم به این کالای با ارزش فرهنگی در شرایط ویژه برآمده از همه گیری کرونا، با عنایت به بهره مندی جنابعالی از تجارب فرهنگی و اجرایی و به استناد شیوه نامه مربوط، به باعث این ابلاغ بعنوان رئیس «دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» منصوب می شوید.
کوشش برای تحقق عدالت فرهنگی، اهتمام به برخورداری نمایشگاه از تنوع، کیفیت و درون مایه خوب، بسترسازی جهت کمک به رونق اقتصاد نشر کشور، بهره گیری از تکنولوژی های جدید برای آسان کرد انتخاب مخاطبان، تاکید بر استفاده از داده ها و اطلاعات دقیق و به روز، انجام تمامی فعالیت ها بر مبنای مقررات و ضوابط فنی و توجه به اصل برنامه ریزی، هماهنگی و هم افزایی، از برجسته ترین نکات موردانتظار برای برگزاری منسجم و موفق این نمایشگاه بعنوان رویدادی چندوجهی و جشنواره ای ملی و عرضه خدمات هرچه بهتر و بیشتر به مخاطبان فرهیخته آن و سرانجام تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران است.
احمدوند در انتها این حکم ابراز امیدواری کرده است: با استعانت از خداوند متعال در پیشبرد اهداف فرهنگی نظام پرارزش اسلامی و انجام وظایف مصوب بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی موفق و موید باشید.
به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، اول تا نهم بهمن 1399 برگزار شد و هزار و ۷۳۲ ناشر داخلی در آن ثبت نام کردند، بالغ بر ۱۰۰ هزار عنوان کتاب آماده عرضه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران بود. ۱۸۰ ناشر خارجی با ۲۰ هزار عنوان کتاب، ۱۴۲ نهاد فرهنگی و آژانس ادبی در بخش رایت سنتر هم در این نمایشگاه حضور داشتند و ۱۴۵ نشست رونمایی کتاب، ۲۰ نشست بین المللی و ۲۵ نشست داخلی با حضور ۱۸۰ سخنران داخلی و خارجی برگزار شد.
دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران با مجری گری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برای بهمن ماه درحال تدارک است.
علی رمضانی فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه تهران بوده و الان مشغول نگارش رساله دکترای خود در همین رشته است. از دیگر سوابق او میتوان به مدیر گروه فرهنگ پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مشاور طراحی و برنامه ریزی ریاست این پژوهشگاه (تا کنون)، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاون فرهنگی و تولید انتشارات سروش، معاون تولید و رسانش کانون اندیشه جوان، رئیس هیأت مدیره شرکت کتابشهر ایران، رئیس هیأت مدیره کانون اندیشه جوان، عضو هیأت مدیره شرکت انتشارات به نشر (وابسته به آستان قدس رضوی) و رئیس هیأت مدیره انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اشاره نمود.
او پنجم آبان ماه سالجاری بعنوان مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران انتخاب شد.
منبع:

1400/09/13
16:53:42
5.0 / 5
456
تگهای خبر: جشنواره , خدمات , طراحی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لباس دونی