وزیر فرهنگ:

خودکفایی تولید کاغذ در دستور کار دولت قرار دارد

خودکفایی تولید کاغذ در دستور کار دولت قرار دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: خودکفایی در تولید کاغذ از راه توسعه ظرفیت تولید این محصول برای تأمین نیازهای فرهنگی کشور در دستور کار دولت قرار دارد.


محمد مهدی اسماعیلی شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران در قزوین به خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: در آخرین سفر استانی هیات دولت به فارس ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار یک واحد تولید کاغذ و مقوا قرار گرفت که ۲۰ درصد نیاز کشور به این محصول را تأمین می کند.
وی عنوان کرد: پیگیر راه اندازی ۲ واحد تولیدی هم در خوزستان هستیم که ۲۴۰ هزار تن ظرفیت تولید دارند و می توانند نیاز کشور را به صورت کامل مرتفع کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجموع نیاز کشور به کاغذ و مقوا در سال را ۳۴۰ هزار تن اعلام نمود و اظهار داشت: برای تأمین نیازهای کشور در حوزه کاغذ در بین مدت هم کارگروه سه نفر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت تشکیل شده و ۲۰ میلیون دلار هم ارز نیمایی برای واردات این کالا تخصیص یافته است.
وی اضافه کرد: محموله ای ۷.۵ میلیون تنی هم در داخل کشور وجود دارد که دارای مشکل قضایی است و درحال پیگیری برای حل مسایل آنها هستیم.
وی همینطور در پاسخ به سوالی در مورد حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد از خبرنگاران و وضعیت بیمه آنان اظهار داشت: در این رابطه مأموریت های صندوق فرهنگ و هنر افزایش پیدا کرده است.
اسماعیلی عنوان کرد: نارضایتی خبرنگاران از وضعیت بیمه به گوش ما رسیده و در همین رابطه به رئیس صندوق هنر مأموریت داده شده است به مطالبات خبرنگاران در این خصوص رسیدگی شود تا همه اصحاب رسانه که استانداردهای این حرفه را دارا هستند از حمایت های قانونی بهره مند شوند.
اسماعیلی همینطور ضمن اشاره به برگزاری دوسالانه خوشنویسی در قزوین، بیان نمود: نمایشگاه و رخداد دوسالانه خوشنویسی برای دوره های بعد باید به صورت بین المللی و با حضور هنرمندان کشورهای اسلامی برگزار گردد.
وی افزود: تلاش داریم تا فضای عرضه و نمایش آثار هنرمندان ملی را در خارج از کشور همچون در خوشنویسی فراهم نماییم.
"محمد مهدی اسماعیلی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر دوشنبه وارد قزوین شد و مورد استقبال استاندار و دیگر مسئولان این استان قرار گرفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با هدف شرکت به همایش ملی دوسالانه خوشنویسی به قزوین سفرکرده است، در حاشیه این همایش از نمایشگاه برگزار شده هنرمندان دیدن کرد.
در بخش نمایشگاهی این رخداد ۲۰۰ اثر به معرض نمایش گذاشته شده است.
قزوین لقب پایتخت خوشنویسی ایران را داراست.


1400/07/26
23:13:37
5.0 / 5
775
تگهای خبر: سفر , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس دونی