آغاز پانزدهمین جشنواره خلیج فارس

آغاز پانزدهمین جشنواره خلیج فارس

لباس دونی: پانزدهمین جشنواره ملی خلیج فارس با تجلیل از مفاخر خلیج فارس در اردیبهشت 1401 انجام می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، رحیم یعقوب زاده ـ مدیر مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران ـ با بیان این خبر اظهار داشت: پانزدهمین دوره با برگزاری رویدادهای در رابطه با این حوزه همچون همایش علمی و نشست های تخصصی، مراسم تجلیل از نامداران و مفاخر خلیج فارس، برگزاری نمایشگاه های کتاب، اسناد و نقشه های خلیج فارس، فراخوان ایده های برتر با موضوع خلیج فارس و ده ها رویداد مرتبط دیگر در سطح کشور برگزار می گردد.
او با اشاره به اینکه خلیج فارس از دیرباز در ابعاد مختلف بعنوان مزیت و اولویت در سطح ملی، منطقه ای و نیز بین المللی مطرح بوده است، اظهار نمود: این آبراهه برای ایرانیان به مثابه داشته تاریخی و هویتی است، بدین جهت شایسته است در کنار تجزیه و تحلیل مزیت های خلیج فارس در مجامع علمی، اقدامات مختلفی برای پاسداشت نام خلیج فارس صورت گیرد.
یعقوب زاده بیان کرد: باتوجه به مسائل روز خلیج فارس و حساسیت بیش از پیش این منطقه، دبیرخانه جشنواره اهتمام خواهدنمود با همکاری پژوهشگران حوزه های مختلف مطالعات خلیج فارس نظیر تاریخ و فرهنگ، انرژی، محیط زیست، علوم سیاسی و اجتماعی، گردشگری و... به شیوه مستند به مقابله با تحریف نام تاریخی خلیج فارس بپردازد و مزیت های بی شمار اقتصادی، فرهنگی، تجاری، گردشگری و راهبردی خلیج فارس را معرفی نماید.
او اضافه کرد: رویدادهای این جشنواره توسط مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری تعدادی از واحدهای جهاددانشگاهی از اواخر مهرماه سال ۱۴۰۰ شروع و اختتامیه آن همزمان با روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.
مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان از سال ۱۳۸۴ تعداد ۱۴ دوره همایش ملی خلیج فارس را در پیوند با پاسداشت نام خلیج فارس و بیان مزیت های تاریخی، راهبردی، سیاسی، گردشگری و اقتصادی خلیج فارس در استانهای حاشیه خلیج فارس و همین طور تهران برگزار کرده است.


منبع:

1400/07/24
12:46:17
5.0 / 5
771
تگهای خبر: تخصص , جشنواره , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس دونی