پانزدهمین جشنواره خلیج فارس کلید خورد

پانزدهمین جشنواره خلیج فارس کلید خورد

به گزارش لباس دونی پانزدهمین جشنواره ملی خلیج فارس با تجلیل از مفاخر خلیج فارس در اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می گردد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، رحیم یعقوب زاده ـ مدیر مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران ـ با بیان این خبر اظهار داشت: پانزدهمین دوره با برگزاری رویدادهای در رابطه با این حوزه همچون همایش علمی و نشست های تخصصی، مراسم تجلیل از نامداران و مفاخر خلیج فارس، برگزاری نمایشگاه های کتاب، اسناد و نقشه های خلیج فارس، فراخوان ایده های برتر با مبحث خلیج فارس و ده ها رویداد مرتبط دیگر در سطح کشور برگزار می گردد.
او ضمن اشاره به اینکه خلیج فارس از دیرباز در ابعاد متعدد بعنوان مزیت و اولویت در سطح ملی، منطقه ای و هم بین المللی مطرح بوده است، اظهار نمود: این آبراهه برای ایرانی ها به مثابه داشته تاریخی و هویتی است، ازاین رو شایسته است در کنار تجزیه و تحلیل مزیت های خلیج فارس در مجامع علمی، اقدامات گوناگونی برای پاسداشت نام خلیج فارس صورت گیرد.
یعقوب زاده بیان نمود: باتوجه به مسائل روز خلیج فارس و حساسیت بیشتر از پیش این منطقه، دبیرخانه جشنواره تلاش خواهد نمود با همکاری پژوهشگران حوزه های مختلف مطالعات خلیج فارس نظیر تاریخ و فرهنگ، انرژی، محیط زیست، علوم سیاسی و اجتماعی، گردشگری و... به شیوه مستند به مقابله با تحریف نام تاریخی خلیج فارس بپردازد و مزیت های بی شمار اقتصادی، فرهنگی، تجاری، گردشگری و راهبردی خلیج فارس را معرفی نماید.
او اضافه کرد: رویدادهای این جشنواره توسط مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری بعضی از واحدهای جهاددانشگاهی از اواخر مهرماه سال ۱۴۰۰ آغاز و اختتامیه آن همزمان با روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.
مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان از سال ۱۳۸۴ تعداد ۱۴ دوره همایش ملی خلیج فارس را در پیوند با پاسداشت نام خلیج فارس و بیان مزیت های تاریخی، راهبردی، سیاسی، گردشگری و اقتصادی خلیج فارس در استانهای حاشیه خلیج فارس و همینطور تهران برگزار کرده است.

1400/07/23
10:01:26
5.0 / 5
896
تگهای خبر: تخصص , جشنواره , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس دونی