بررسی برنامه های دولت در کمیسیون سیاسی و فرهنگی مجلس خبرگان

بررسی برنامه های دولت در کمیسیون سیاسی و فرهنگی مجلس خبرگان

جلسه کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری بامداد امروز (پنجشنبه - ۸ مهر) در قم تشکیل شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری در هشتمین جلسه خود از آغاز سالجاری، با دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بررسی برنامه های تحولی کوتاه مدت و دراز مدت این وزارت خانه را در دستور کار قرار داد.
در این جلسه، اعضاء کمیسیون مطالبات خود پیرامون برخی ناهنجاری ها و معضلات فرهنگی در جامعه بخصوص عرصه فرهنگ عمومی، وضعیت مد و لباس، سینما و تئاتر، موسیقی، حوزه نشر و کتاب و اصلاح برخی روشها در مبحث رایزنی های فرهنگی در خارج از کشور را مطرح و به بحث و تبادل نظر در این مسائل پرداختند.
در ادامه این نشست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با تقدیر از دغدغه مندی نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و تأیید وجود برخی ناهنجاری ها، ضمن تشریح رویکرد و برنامه های تحولی این وزارت خانه در دولت سیزدهم اظهار داشت: برنامه های کلان ما در حوزه های مختلف با نگاه تحولی بخصوص در حوزه فرهنگ و هنر تدوین شده و تعامل با سایر دستگاههای فرهنگی این نگاه در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.
او همینطور فعالتر شدن رایزن های فرهنگی خارج از کشور را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در برنامه جدید رایزن های فرهنگی خارج از کشور از انفعال خارج شده و با بکارگیری نیروهای متخصص، معتقد و با انگیزه این حوزه هم فعال تر عمل خواهد نمود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به هماهنگ سازی جریان های فرهنگی کشور و توزیع عادلانه امکانات اضافه کرد: فعالیت دستگاههای فرهنگی باید به دور از موازی کاری و در جهت اهداف و مسیر مشترک نظام در عرصه فرهنگ اسلامی و در تراز نظام اسلامی باشد.1400/07/12
10:03:27
5.0 / 5
881
تگهای خبر: تئاتر , تخصص , دستگاه , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس دونی