نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس:

دستگاههای اجرایی به فعالیتهای فرهنگی بی توجه هستند

دستگاههای اجرایی به فعالیتهای فرهنگی بی توجه هستند

به گزارش لباس دونی لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آیا دستگاههای اجرایی مطابق قانون عمل کرده و یک درصد از اعتبارات خویش را صرف فعالیتهای فرهنگی می کنند؟


دکتر یحیی ابراهیمی در دیدار با مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار نمود: رهبری معظم در ابتدای مجلس کنونی پیگیری دو اولویت مهم حل مسائل فرهنگی و مشکلات اقتصادی را از اصلی ترین مأموریت های نمایندگان دانستند.
وی ضمن تاکید بر این نکته که تمام دستگاههای اجرایی مطابق قانون می بایست یک درصد از اعتبارات خویش را صرف فعالیتهای فرهنگی کنند، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۳۰۰ ارگان در اعتبارات فرهنگی کشور سهیم هستند و در نهایت این وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با اختصاص اعتبارات ناچیز در ازای شرح وظایف گسترده، باید پاسخگوی تمامی مشکلات و معضلات این حوزه باشد! آیا این درست است؟
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس تصریح کرد: لرستان با پیشینه فرهنگی، هنری و تاریخی روشن و نزدیک به ۵۰۰۰ هزار اثر باستانی، پاسدار یک فرهنگ غنی است اما در حوزه فرهنگ هم همچون سایر حوزه ها مظلوم واقع شده است.
ابراهیمی افزود: شبکه مجازی با عنایت به نقش ویژه ای که در زندگی امروز دارد باید مطالبه گر نیازهای مردم و جامعه باشد، اما متأسفانه افراد در این عرصه بیشتر به دنبال تخریب و باج خواهی هستند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این حوزه نظارت های خویش را افزایش دهد.
وی با تاکید بر این که حل مشکلات فرهنگی نیازمند نگاه جهادی و بسیجی خیلی از دستگاههای اجرایی می باشد، بیان نمود: اعتبارات و سرانه فرهنگی دو شهرستان دلفان و سلسله که خاستگاه و زادگاه خیلی از هنرمندان و اصحاب برجسته فرهنگ است نیازمند بازبینی است و پروژه های عمرانی این دو شهرستان نباید پس از نزدیک به ده سال از شروع به کار هنوز بلاتکلیف باشند.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس افزود: هنرمندان و اصحاب فرهنگ این دو شهرستان واقعاً مظلوم هستند و علیرغم کمبود فضاهای تخصصی، همواره در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری خوش درخشیده اند.
ابراهیمی اظهار داشت: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه رمز ماندگاری و موفقیت ما در دوران دفاع مقدس بود که تمامی اقشار از زن و مرد و پیر و جوان را مشتاق حضور در جبهه و دفاع از کیان ایران اسلامی نمود، ما امروز نیازمند این گونه نگاهی در حوزه های کلان فرهنگی هستیم.
وی ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در مسئولیت کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، اظهار نمود: این اداره کل تا حد بسیار زیادی در انجام امور محوله موفق بوده است و کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد نشان از مدیریت درست و کار تیمی هدفمند در این مجموعه دارد، اما با عنایت به مشکلات عدیده فرهنگی، کار در این عرصه باید مضاعف باشد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس خاطرنشان کرد: متأسفانه دانشگاه های ملی دو شهرستان سلسله و دلفان علیرغم این که بیشتر از ده سال است عنوان دانشگاه دارند، هنوز مستعمره دانشگاه لرستان هستند و استقلال این دو مرکز مهم ترین مطالبه مردم از وزارت علوم است که در صورت محقق شدن تلاش می نماییم رشته های تخصصی گرایش هنر را در این دو دانشگاه ایجاد نماییم.
ابراهیمی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان آماده است تا در فصل بودجه ریزی و بودجه بندی، در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطالبه گر معیشت، بیمه، مستمری و حل مشکلات عدیده هنرمندان و اصحاب فرهنگ باشد.
منبع:

1400/07/04
20:09:48
5.0 / 5
734
تگهای خبر: تخصص , دستگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس دونی