رئیسی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

باید منظومه فکری رهبری درباره شورایعالی انقلاب فرهنگی استخراج و عملکردشورا باآن تطبیق داده شود

باید منظومه فکری رهبری درباره شورایعالی انقلاب فرهنگی استخراج و عملکردشورا باآن تطبیق داده شود

دومین جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم، عصر امروز سه شنبه(۳۰ شهریور) به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و اعضا مباحث جلسه قبل برای ایجاد تحول در عملکرد و جایگاه شورایعالی انقلاب فرهنگی را در جهت تحقق مطالبات مقام معظم رهبری بعنوان معمار و امام راحل بعنوان بنیان گذار شورا ادامه دادند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با تکیه بر این که محور مباحث جلسه، ایجاد تحول در عملکرد شورا و حرکت از وضعیت فعلی به سمت وضعیت مطلوب است، اظهار داشت: هدف مباحث مطرح شده این است که مجموعه و منظومه فکری و نظری مقام معظم رهبری درباره وظایف شورایعالی انقلاب فرهنگی از اظهارنظرها و ابلاغ های مکتوب و رسمی ایشان استخراج شده و بعد ببینیم که فعالیت ها و اقدامات شورا چقدر با این شرح وظایف مطابقت دارد.
آیت الله رئیسی همینطور در ابتدای این جلسه گزارشی از سفر خود به تاجیکستان و شرکت در اجلاس شانگهای بیان و تصریح کرد: مهم ترین دستاورد این سفر عضویت رسمی کشورمان در سازمان شانگهای بود که ایران را به زیرساخت های اقتصادی آسیا وصل کرد. علاوه بر این عضویت در سازمان شانگهای ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی زیادی هم برای کشور فراهم می آورد.
رئیس جمهور به دیدارهای خود با سران کشورهای همسایه و منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: مشکلاتی در روابط ایران با برخی کشورهای همسایه وجود داشت که در این دیدارها توافق کردیم مشکلات حل شود و فصلی نوین را در روابط پایه گذاری نماییم. این دیدارها به شکلی نقطه عطفی برای توسعه ارتباطات منطقه ای ایران خواهد بود که از اصول سیاست خارجی دولت سیزدهم است.
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه در این دیدارها استفاده از ظرفیت پرارزش بندر چابهار به دفعات عنوان شد، تصریح کرد: بندر چابهار ظرفیت بسیار بالایی در توسعه ارتباطات منطقه ای و جهانی و زمینه های بسیار خوبی در جهت همکاریهای منطقه ای و به ارمغان آوردن رشد و رونق اقتصادی برای کشورمان و دیگر کشورهای منطقه دارد.
رئیس جمهور اظهار داشت: با عنایت به عضویت ایران در سازمان شانگهای و با کوشش برای فعال تر شدن بندر چابهار، به سادگی می توانیم سهم ایران در تجارت منطقه را بیشتر از ۲ برابر افزایش دهیم.
در جلسه امروز شورایعالی انقلاب فرهنگی دکتر امامی بعنوان دبیر جدید شورای فرهنگ عمومی کشور جایگزین دکتر موالی زاده شد.
منبع:

1400/07/03
21:56:31
5.0 / 5
1536
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس دونی