مشاور وزیر فرهنگ تاكید كرد:

حفظ فرهنگ ایثارگری، سرلوحه فعالیتهای امور زنان و خانواده وزارت ارشاد

حفظ فرهنگ ایثارگری، سرلوحه فعالیتهای امور زنان و خانواده وزارت ارشاد

به گزارش لباس دونی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعلام برنامه های امور زنان و خانواده وزارت متبوع به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبرداد و اظهار داشت: حفظ فرهنگ ایثارگری همواره سرلوحه فعالیتهای امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمود شالویی عصر سه شنبه ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: حماسه دفاع مقدس قابی ماندگار از جلوه های ایثار زنان و مردانی است که در راه خدا از تمام دلبستگی ها گذشتند. در این میان مشارکت زنان در چارچوب نقش های گوناگونی چون رزمنده، امدادگر و پشتیبان در کنار تشویق و حمایت عزیزانشان برای حضور در میدان نبرد مصداق هایی لطیف و ماندگار و پرارزش از تعریف فرهنگ ایثارگری را برای همیشه در یادها به نقش نهادند. بنابراین حفظ این ارزش ها همواره سرلوحه فعالیتهای امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا بتواند قدمی در جهت تبیین و ترویج فرهنگ ایثار در جامعه بخصوص در بین بانوانی که از نزدیک شاهد این حماسه ها نبوده اند، بردارد.
تشریح برنامه های امور زنان و خانواده
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت متبوع در ادامه در جهت تشریح برنامه های امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: تهیه و تدوین پادکست های صوتی از بانوان امدادگر و رزمنده در هشت سال دفاع مقدس در تعامل با معاونت صدای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با هدف زنده نگاه داشتن جلوه های ایثار زنان همچون اقدامات صورت گرفته توسط امور زنان و خانواده وزارت متبوع است، ایشان در ادامه اضافه کرد: روایت تلاش ها و مجاهدت های بانوان در جنگ تحمیلی در پیروی از مکتب عاشورا علاوه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باعث آگاه سازی نسل جوان خواهد شد.
برگزاری نمایشگاه مجازی از تصاویر، عکس ها، آثار مکتوب
شالویی در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهارداشت: برگزاری نمایشگاه مجازی از تصاویر، عکس ها، آثار مکتوب و... تحت عنوان «تبیین جلوه های ایثار زنان در دفاع مقدس» با هدف نشان دادن فعالیتهای اختصاصی وزارت متبوع در حوزه ارتباط موثر مفاهیم زن، خانواده و دفاع مقدس در فرهنگ ایرانی _ اسلامی همچون اقدامات دیگر امور زنان و خانواده است که در تعامل با پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، اداره کل محصولات و تولیدات خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ذیل سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری کشور، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر معاونت امور هنری انجام پذیرفته است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: باتوجه به ضرورت پیگیری فعالیت ها به صورت مجازی و شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا، گام مهمی در جهت انتقال دستاوردهای دفاع مقدس به نسل کنونی و آینده به صورت علمی و پژوهشی خواهد بود، اظهار داشت: باتوجه به ضرورت پیگیری فعالیت ها به صورت مجازی و شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا، پیگیری فعالیت ها با استفاده از ابزار فضای مجازی گام مهمی در جهت انتقال دستاوردهای دفاع مقدس به نسل کنونی و آینده به صورت علمی و پژوهشی خواهد بود.
این نمایشگاه و پادکست های صوتی در تارنمای امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس shora-banovan.farhang.gov.ir و در بخش جلوه های ایثارگری زنان قابل بهره برداری است.


منبع:

1400/06/30
17:43:47
5.0 / 5
646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لباس دونی