مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تاكید كرد:

ادامه ارائه خدمات وتسهیلات بیشتر به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

ادامه ارائه خدمات وتسهیلات بیشتر به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

لباس دونی: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در جلسه هیات مدیره این صندوق بر تداوم ارائه خدمات و ارتقای کمی و کیفی آن تاکید کرد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بعد از انتصاب سید مجید پوراحمدی بعنوان مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه هیات مدیره این صندوق با حضور وی دوشنبه شب انجام شد.
براساس اعلام روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در این نشست سید حسین سیدزاده مدیر عامل سابق صندوق اعتباری هنر گزارشی از اقدامات صندوق در امتداد پشتیبانی از اصحاب فرهنگ و هنر و اقدامات انجام شده ارائه کرد.
در ادمه سید مجید پوراحمدی ضمن تقدیر از اقدامات گذشته به تداوم خدمات صندوق اعتباری هنر و ارتقا کمی و کیفی آن تاکید کرد. در آخر این جلسه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از زحمات سیدحسین سیدزاده به سبب چند سال فعالیت در این صندوق قدردانی نمود.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم سیدمجید پوراحمدی ابراز امیدواری کرده است تا مدیرعامل جدید صندوق اعتباری هنر با استعانت از خداوند متعال و همکاری اعضای هیات مدیره، صاحب نظران عرصه های فرهنگ، هنر، رسانه و اقتصاد، در تحقق ماموریت های صندوق؛ خصوصاً رونق بخشیدن به اقتصاد فرهنگ و هنر، گسترش خلاقیت های فرهنگی و هنری، تامین نیازهای معیشتی و رفاهی اصحاب فرهنگ و هنر و نیل به اهداف دولت مردمی، زیر سایه امام عصر (عج) و رهبری داهیانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) موفق باشد.
از جمله سوابق علمی و فرهنگی سیدمجید پوراحمدی می توان به مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت توسعه گردشگری ایران، فرماندار شهرستان خوانسار، دبیر شورای هماهنگی حوزه های علمیه، گروه های علوم انسانی و هنر با مراکز فرهنگی، اجتماعی، سیاسی استان اصفهان و عضو شورای راهبردی مرکز علم و فناوری های پیشرفته CAST استان اصفهان اشاره نمود.

صندوق اعتباری هنر در یک نگاه
بعد از انقلاب اسلامی با رشد مراکز آموزشی و فرهنگی سیل علاقه مندان به عرصه فرهنگ، هنر و رسانه فزونی گرفت. در این میان به سبب تعطیلی پروژه های فرهنگی و هنری یا نشریات موضوع امنیت شغلی و پشتیبانی از کارکنان آن، مسئولان وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به فکر انداخت تا در اندیشه تاسیس نهاد مشخصی جهت حمایت مستمر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران باشند.
مساله ای که با اجرائی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و برخورداری از تسهیلات مالی می توانست تا حدی به رفع دغدغه های موجود بی انجامد. در نتیجه صندوق اعتباری پشتیبانی از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان با هدف پشتیبانی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برمبنای تکلیف برنامه سوم توسعه و در امتداد سیاست انتقال قسمتی از تصدی های دولتی با تصویب هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۸۲/۰۵/۱۲ رسما تشکیل شد.
صندوق اعتباری پشتیبانی از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان فعالیت خودرا رسما از فروردین ماه ۱۳۸۳ در ساختمانی متعلق به موسسه فرهنگ و توسعه واقع در خیابان آرژانتین شروع کرد. در اولین سال فعالیت ۷۵۶ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور به عضویت این صندوق درآمدند. صندوق موسسه ای غیردولتی وغیرانتفاعی دارای شخصیت مستقل است که زیر نظر هیات امناء اداره می شود.منبع:

1400/06/23
10:50:36
5.0 / 5
483
تگهای خبر: آموزش , خدمات , خلاقیت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی