انتشار رمان بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر

انتشار رمان بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر

لباس دونی: ایرنا- بهترین بازیگر زن در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر رمان «مریلین مونرو سر جردن» را نوشت و منتشر نمود.


به گزارزش خبرنگار فرهنگی ایرنا، گلاره عباسی بازیگر سینما و تلویزیون که سال قبل با فیلم سینمایی ابلق به کارگردانی نرگس آبیار برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره فیلم فجر شد اولین رومان خودرا با عنوان مریلین مونرو سر جردن توسط انتشارات نیماژ منتشر نمود.
عباسی با نوشتن متنی خبر انتشار اولین کتاب خودرا داد که در آن آمده است: «رفقای خوب. همراهان نازنین. سال هاست منتظر این لحظه هستم که با قصه ام میهمان شما شوم.
چه خوب که از امروز می توانید کتابم را از کتابفروشی های معتبر بخرید و با هم درباره ی مرلین مونروی قصه و نیلوفر و آذر گپ بزنیم. سال هاست کاراکترهای قصه ی من منتظر این لحظه هستند تا از شما بشنوند. و به جهان شما نزدیک شوند. هیچ گاه حتی توی کافه های پاریس هم این قدر بوی پاریس را حس نکرده بودم. زن ها یک جوری نگاهم می کردند و من بیشتر یک جوری نگاهشان می کردم. آنها مریلین مونروی چتر قرمز وسط تهران ندیده بودند و من از بس زن شبیه آنها دیده بودم، یک جوری نگاهشان می کردم. زن هایی که یک کم قوز کرده بودند و سردشان بود و کیسه های ماکارونی و گوشت چرخ کرده و آجیل چهارشنبه سوری این قدر توی دست هایشان سنگینی می کردند که داشتند فرو می رفتند توی زمین.»
نشر نیماژ نیز در تشریح کتاب مریلین مونرو سر جردن نوشت: «گلاره عباسی در نخستین رمانش مریلین مونرو سر جردن در ارائه اطلاعات به مخاطب مقتصدانه و هوشیارانه عمل می کند. ما لابه لای روایتِ مملو از تلاطم های درونی زنی که میل داشته بازیگر سینما شود، زنی که زیبا بوده، زنی که در اجتماع فعال بوده و حال هیچ کدام این ها نیست و در عوض در دو قطب شیدایی و افسردگی دست وپا می زند به خطری که سلامتی این زن را تهدید می کند پی می بریم و دلمان می خواهد برای او کاری نماییم. ما می دانیم که این زن بدحال است اما آیا اطرافیان این زن به بدحالی او واقف خواهند شد؟ باید خواند و دید.
به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، گلاره عباسی که خود بازیگر سینماست در اثرش به خوبی توانسته از عناصر سینمایی بهره ی روایی ببرد. او قبل از آن که به بازیگری روی بیاورد نویسنده بوده و چندین داستان کوتاه در نشریات مختلف منتشر نموده بوده است. نسخه ی اولیه ی این رمان کوتاه هم حاصل کوشش های نوشتاری وی در انتهای دهه ی هشتاد شمسی است و در دهه ی نود بارها بازنویسی شده است.
در پشت جلد این کتاب آمده است: «زنانگی من گره عجیبی خورده به لباس های چرکی که توی حمام تلنبار شده اند و به دکمه ی ماشین لباس شویی آبی رنگ کنار آشپزخانه که نشان میدهد در سی وهشت دقیقه لباس ها را می شوید و به نگاه مضطرب من که دودو می زند به سمت دقیقه ی ماشین لباس شویی که مثل روزشمار است برایم، روزشماری که سریع دارد می گذرد و من توان بلند شدن و پهن کردن لباس های شسته شده ی دکتر و دوقلوها را ندارم و زنانگی من عجیب شبیه نوچی عسل هایی است که به کابینت چسبیده، وقتی برای بی بی معجون درست می کنم.»
گلاره عباسی، فارغ التحصیل رشته تئاتر و همین طور بازیگری سینماست اما وی در دهه ی هشتاد شمسی، همزمان در کارگاه داستان نویسی محمد محمدعلی در موسسه کارنامه و کارگاه بازیگری امین تارخ هم، مشق نویسندگی و بازیگری کرده است.


منبع:

1400/06/19
15:07:49
5.0 / 5
701
تگهای خبر: تئاتر , جشنواره , خرید , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لباس دونی