با ارائه مقاله در اولین كنگره مشاوره توانبخشی كشور مطرح شد؛

بررسی نقش تئاتر درمانی در درمان اضطراب و استرس نوجوانان

بررسی نقش تئاتر درمانی در درمان اضطراب و استرس نوجوانان

به گزارش لباس دونی گروه تئاتر پرواز با عرضه مقاله و سخنرانی در حوزه افزایش توانمندی معلولان و بیماران روان رنجور، تجربیات علمی و عملی خویش را در مرحله نهایی نخستین کنگره مشاوره توانبخشی کشور در دانشکاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ارائه کرد.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، کنگره مشاوره توانبخشی کشور پیش از این قرار بود در سال ۱۳۹۸ برگزار گردد که به دلیل انتشار کرونا برگزار نشد و در نهایت برگزاری آن به سال ۱۴۰۰ موکول شد.
از ۱۴۲ مقاله پذیرفته شد در کنگره، بخشی بعنوان سخنرانی و بخشی بعنوان پوستر عرضه شد. از این میان، تعداد ۴ مقاله به بحث هنر درمانی در شیوه های مختلف مانند موسیقی درمانی، هنردرمانی و تئاتر درمانی اختصاص پیدا کرده بود.
یکی از چهار مقاله حاضر که در بخش سخنرانی عرضه شد، مقاله بررسی اثربخشی مشاوره توانبخشی و تئاتر درمانی با رویکرد چند وجهی لازاروس بر اضطراب، افسردگی و استرس در نوجوانان معلول ۱۱تا ۱۳سال بود که توسط گروه تئاتر پرواز به کمک کانون نمایش آسمان و موسسه خیریه مهر پویش پرواز به مرحله نهایی رسید.


پژوهشگران این مقاله خانم ها حبیبه عبداللهی مشکنلو و زهرا رزمجو و آقای علی خوش گفتار بودند.
از نتایج به دست آمده در این مقاله تأثیر مطلوب نگاه چندوجهی به کمک تئاتر برای کاهش اضطراب و استرس و افسردگی است چونکه محتوای این مقاله علمی-هنری نقش بازی کردن و واکنش های غیر مستقیم نوجوانان معلول را شامل می شد.
کارشناسان معتقدند هر گونه پژوهش در این حوزه می تواند به کاربرد بیشتر هنر در زمینه های درمان غیر دارویی کمک نماید.
علاقه مندان برای کسب اطاعات بیشتر درباره این مقاله و سایر آثار عرضه شده در حوزه هنر درمانی و نمایش درمانی می توانند به http: //www.tavan۲۰۲۱.ir/index.php/hamayesh رجوع کنند.

1400/06/13
22:21:52
5.0 / 5
761
تگهای خبر: تئاتر , مشاوره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس دونی