فعال فرهنگی؛

پویایی فرهنگ و هنر نیازمند شیوه های متفاوت مدیریتی است

پویایی فرهنگ و هنر نیازمند شیوه های متفاوت مدیریتی است

فرید صلواتی فعال فرهنگی اصفهان اظهار داشت: پویایی، نمود و اثر بخشی حوزه فرهنگ و هنر نیازمند اتخاذ شیوه های متفاوت مدیریتی در نهادها و زیرمجموعه های مرتبط می باشد.


صلواتی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اضافه کرد: در وضعیت فعلی و باتوجه به تغییر نگرش و انتظار مخاطب، بخش های متنوع و گسترده فرهنگ و هنر نیازمند بکارگیری شیوه های متفاوت در سطوح مدیریتی است.
کارشناس فرهنگی اصفهان، سیستم مدیریت فعلی را نیازمند بازنگری و تصمیم سازی های نو دانست و اضافه کرد: نهادهای متولی فرهنگ و هنر باید پاسخگوی نیاز نسل جوان و افکار آنها باشند و توجه به این مقوله در همه مجموعه ها و بخش ها لازم است.
وی با بیان فهم و درک مشترک ملل مختلف از هنر و ضرورت توجه عادلانه و یکسان به همه اندیشه ها در سبک مدیریتی، اظهار داشت: با فضای فکری سنتی و کلیشه ها به سبب محدودیت هایی که ایجاد می شود نمی توان بطور موثر در بخش فرهنگ عمل کرد.
نویسنده و بازیگر سینما، با اشاره به تغییرات توامان تکنولوژی و حوزه های فرهنگ و هنر و ضرورت بازبینی در قالب های فکری فرهنگی حاضر، اشاره کرد: دراین زمینه نیازمند شناسایی نیروهای نخبه، زبده، خلاق و متخصص هستیم تا بتوانند با رویکرد های نوین تغییر ایجاد کنند و در تقویت و نمود موثر فرهنگ و هنر بکوشند.
وی با برشمردن اهمیت فناوری روز و توجه به فضای مجازی، اشاره کرد: فضای مجازی یکی از ابزارهای مفید و مورد نیاز نسل جوان و بستری آسان و در دسترس برای کارها و برنامه های فرهنگی است.
صلواتی اضافه کرد: برای خیلی از ارزش هایی که حالا گرفتار خمودگی و خطر زوال شده اند، باید با روش ها و راهکارهای نو چاره اندیشی شود.
این هنرمند اضافه کرد: مردم و مخاطبان، تولیدات فاخر فرهنگی و اخبار جدید و متفاوت می خواهند که برای رسیدن به این چشم انداز، هنرمندان و فعالان مطبوعات و رسانه ها باید از آزادی بیان و تفکر به مدلول واقعی برخوردار باشند.
به گفته وی، آشتی ملی در حوزه هنر باید ایجاد شود تا استعدادهای این حوزه بارور و آفت هایی که در سایه محدودیت ها پیش آمده برطرف شود.
به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، در زمان حاضر ۲۳ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح شهرستان های استان اصفهان به ارائه خدمات اشتغال دارند.
گسترش کارهای قرآنی، انتشار کتاب، امور چاپخانه ها، مؤسسات فرهنگی هنری چند منظوره و تک منظوره، انجمن ها و کارهای ادبی، مطبوعات و رسانه ها، امور تبلیغات و آگهی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، موسیقی، سینما و هنرهای وابسته و نیز عرضه و فروش محصولات فرهنگی مهم ترین مطالبی هستند که وظیفه حمایتی، هدایتی و نظارتی آنها بر عهده ادارات کل و زیر مجموعه هاست.


1400/06/12
14:19:31
5.0 / 5
583
تگهای خبر: تخصص , خدمات , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس دونی