وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هنر را باید از انحصار در بیاوریم

هنر را باید از انحصار در بیاوریم

لباس دونی: اصفهان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در زمینه فرهنگ و هنر تلاش می نماییم ارزش های فرهنگی و تاریخی کشور احیا شود و هنر را باید از انحصار دربیاوریم.محمدمهدی اسماعیلی، بامداد امروز (دوشنبه-۸ شهریور) در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر در گلستان شهدای اصفهان، اظهار نمود: فساد ستیزی از شاخصه های رییس جمهور است و بازگشت امید در مردم را در کارنامه ایشان می بینیم و امروز هم این بارقه امید وجود دارد. برخی بی تدبیری ها اعتماد عمومی را خدشه کرد و مردم در ۲۸ خرداد با یک انتخاب صحیح در حقیقت خواهان رویکرد عدالت بودند و دولت سیزدهم خط مشی خودرا شهیدان رجایی و باهنر قرار داده است.
اسماعیلی اظهار نمود: هویت دولت سیزدهم مردم باوری، عدالت، مبارزه با فساد و خدمت خالصانه و بی منت به ملت است. چتر انقلاب باز است و همه گروه ها زیر این چتر قرار می گیرند و بیشتر مردم ایران همراه نظام اسلامی هستند. بدون ایجاد دوقطبی های کاذب و جدا کردن بین مردم باید خدمتگزاری برای تمام آحاد مردم باشد. در این شرایط که دشمن تلاش می کند مردم را ناامید کند باید همه بدون اختلاف و تفرقه کنار هم بایستیم و این مسیر نورانی را ادامه دهیم.
وی اشاره کرد: در زمینه فرهنگ و هنر تلاش می نماییم ارزش های فرهنگی و تاریخی کشور احیا شود و هنر را باید از انحصار دربیاوریم، یک تاریخ غنی ۷ هزارساله در پس این کشور نهفته است. در زمینه فرهنگ هم رویکرد مردمی و دوری از انحصارطلبی را داریم و به تمام بخش های فرهنگ و هنر توجه خواهیم کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بزرگان زیادی در گلزار شهدای اصفهان آرمیده اند که به تعبیر امام راحل برای همیشه امام زاده های عشق هستند و از تربت پاک این عزیزان تبرک می جوییم. مجموعه تخت فولاد قطعه ای از بهشت است چونکه علما و صلحای زیادی در آن مدفون هستند. ۲۴ هزار شهید استان اصفهان و ۴۸ هزار جانباز نشان میدهد این شهر کانون جهاد و شهادت است.

وی اضافه کرد: در روز ۲۵ آبان که روز حماسه اصفهان نام گذاری شد امام(ره) در آن روز فرمودند "در کجای دنیا شهری مانند اصفهان پیدا می شود که در یک روز ۳۷۰ شهید تشییع کنند و در همان روز چند گردان عازم جبهه شوند". در آن سالی که این نام گذاری انجام شده بود در سال ۸۹ خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم که ایشان فرمودند "در عملیات محرم بیش از ۱۰۰۰ نفر از اصفهان شهید شده بودند که فقط ۳۷۰ نفر از آنان تشییع شدند."

به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امروز هم جوانان اصفهان در عرصه های مختلف حاضر هستند و در کنار گروه های جهادی به کمک سیل زدگان شتافتند.

اسماعیلی اظهار داشت: در مقوله فرهنگ و هنر در زمینه اصفهان فرهنگ اصیل شیعی و اسلامی ظهور و بروز پیدا کرده است. فرهنگ و هنر در میدان نقش جهان با یکدیگر آمیخته شدند. در سمت راست میدان مسجد شیخ لطف الله که جنبه آموزشی دارد و در جنوب میدان بازار و اقتصاد وجود دارد و تمام جلوه های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی در ذیل کلمه الله در این میدان قرار گرفته اند و به درستی اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران نامیده شده است.

وی افزود: مهم ترین دلیل ماندگاری تاریخی نام شهیدان رجایی و باهنر را در وجه مردمی آن دو می دانیم چونکه رجایی و باهنر وقتی در خدمت مردم بودند به شهادت رسیدند و امروز هم آقای رئیسی در خدمت مردم هستند و رویکرد دولت خودرا مردم قرار داده اند. چند روز پیش که با هیات وزیران خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم ایشان تاکید ویژه ای داشتند که دولتی که افتخارش عنوان مردمی است باید در رویکرد خود این خصیصه را داشته باشد و رهبری برای نخستین بار از پیوست عدالت برای همه طرح های عمومی دولت نام بردند.
1400/06/11
10:42:28
5.0 / 5
707
تگهای خبر: آموزش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس دونی