محمدمهدی اسماعیلی چهاردهمین وزیر ارشاد شد

محمدمهدی اسماعیلی چهاردهمین وزیر ارشاد شد

محمدمهدی اسماعیلی با ۱۸۱ رای موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعنوان چهاردهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب گردید.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ۲۰ مردادماه لیست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را به مجلس شورای اسلامی عرضه کرد که محمدمهدی اسماعیلی بعنوان گزینه پیشنهادی تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قوه مقننه معرفی شده بود.
بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس شورای اسلامی از ۳۰ مردادماه شروع شد و عصر امروز (چهارشنبه، سوم شهریورماه) با رای گیری برای وزیران پیشنهادی پایان یافت.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۸۱ رای موافق، ۷۷ رای مخالف و ۲۸ رای ممتنع، محمدمهدی اسماعیلی را بعنوان چهاردهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب کردند.

پیش تر ناصر میناچی (۱۳۵۷ تا ۱۳۵۹)، عباس دوزدوزانی (۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰)، عبدالمجید معادیخواه (۱۳۶۰ تا ۱۳۶۱)، سیدمحمد خاتمی (۱۳۶۱ تا ۱۳۷۱)، علی لاریجانی (۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲)، سیدمصطفی میرسلیم (۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶)، عطاءالله مهاجرانی (۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹)، احمد مسجدجامعی (۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴)، محمدحسین صفار هرندی (۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸)، سیدمحمد حسینی (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲)، علی جنتی (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵)، سیدرضا صالحی امیری (۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶) و سیدعباس صالحی (۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰) در دوره های مختلف تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده داشتند.
محمدمهدی اسماعیلی متولد سال ۱۳۵۴ در شهرستان کبودرآهنگ همدان، دانش آموخته دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است. او تحصیلات حوزوی را هم در کارنامه خود دارد.

از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی اسماعیلی این عنوان هاست: معاون فرهنگی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در دولت نهم، معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، معاون استاندار اصفهان، عضو کارگروه تحول فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم، مشاور فرهنگی تولیت آستان قدس رضوی، مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس قوه قضاییه، مدیرکل نظارت سیمای صدا و سیما و مدیرکل برنامه ریزی مرکز تحقیقات صدا و سیما.
منبع:

1400/06/05
16:14:54
5.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لباس دونی