تهیه كننده سینما تاكید كرد:

ضرورت تشکیل شورای عالی سینما در دولت جدید

ضرورت تشکیل شورای عالی سینما در دولت جدید

به گزارش لباس دونی تهیه کننده فیلم سینمایی «شوکران»، اظهار داشت: با اهمیت ترین اقدام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت جدید باید تشکیل شورای عالی سینما که آن هم متشکل از سینماگران باتجربه و کارشناسان خبره است، باشد تا بتواند در ریل گذاری جدید سینما نقش مؤثری ایفا کنند.


سیدضیاء هاشمی، در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره وضعیت سینما، گفت: دولت پیشین می توانست با تعطیلی جشنواره های بودجه خوار، بودجه آنها را صرف پرداخت هزینه تولید فیلم های بخش خصوصی کند یا واریز وجه به هنرکارت اهالی سینما را بطور مداوم انجام دهد که متأسفانه در هیچ کدام این موارد اتفاق مناسبی نیفتاد.
وی با اعلان اینکه در هشت سال قبل سینمای ایران مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرد و نتوانست در یک وضعیت پایدار روند رو به رشدی را طی کند، اضافه کرد: برخی، کش وقوس های مدیریتی را عامل این امر می دانستند و برخی دیگر اشتباه در تفویض وظایف. در این بین اما سؤال اساسی این است که آیا اساساً سینما در آن حدی که باید، مورد توجه مسئولان و دولت قرار داشت یا خیر؟
تهیه کننده فیلم سینمایی موافقت اصولی، افزود: هنوز درمان قطعی برای کرونا پیدا نشده و باتوجه به جهش های مکرر ویروس چینی ممکنست در آینده نزدیک حتی واکسن های فایزر و مدرنا نیز جوابگو نباشند؛ بنابراین، در وضعیت فعلی حرف از بازگشایی سینما و آشتی مردم با سینما بیشتر یک شوخی است.
هاشمی اظهار داشت: به نظرم باتوجه به لطمه پذیری سینما در مقابل بیماریهای از این دست، بهتر است تمرکز بر همه گیر شدن پلت فرم های آنلاین و سوق دادن تولیدات به سمت آنها باشد که هم برای اهالی سینما اشتغال به وجود می آورد و هم برای نمایش آثار نیازی به حضور در سینما نیست.
وی با تاکید بر این که تنوع اکران و نمایش فیلم های خارجی روز در دوران پساکرونا می تواند فضا را در سینمای ایران رقابتی کند، اضافه کرد: همین مورد موجب می شود فیلمسازان ایرانی برای جذب مخاطب کیفیت آثار خودرا بالا ببرند و دیگر شاهد کپی برداری های نازل از آثار هندی، ترکی یا حتی فیلمفارسی های پیش از انقلاب نباشیم.
تهیه کننده فیلم سینمایی اعتراض، اشاره کرد: دولت آینده در گام اول باید شورای عالی سینما و نمایش خانگی را تشکیل دهد و وظایفی که به غلط به ساترا محول شده را به این شورا واگذار کند.
هاشمی اضافه کرد: این شورا باید متشکل از سینماگران باتجربه و کارشناسان خبره باشد تا بتواند در اتخاذ سیاست های اصولی و راهبردی دولت در ریل گذاری جدید و صحیح سینما و نمایش خانگی نقش موثری را ایفا کند.
این تهیه کننده سینما درباره رویکرد دولت آینده در دیپلماسی فرهنگی، اظهار داشت: بدون تقویت زیرساخت های سینما و نمایش خانگی، رفع محدودیت های عقیدتی تحمیل شده بر آنها و تولید آثاری که برای مخاطب جهانی جذابیت داشته باشند حرف از حضور بین المللی فقط یک شوخی است.


منبع:

1400/06/01
21:20:23
5.0 / 5
958
تگهای خبر: جشنواره , كیفیت , هزینه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لباس دونی