عید غدیر روز اكمال دین و تحقق حاكمیت الهی - سعید اوحدی

عید غدیر روز اكمال دین و تحقق حاكمیت الهی - سعید اوحدی

لباس دونی: غدیر صرفا واقعه ای تاریخی نیست بلکه این نام مقدس عنوان عقیده و اساس دین است.


غدیر یک تفکر بالنده در تداوم و تلاقی خط رسالت و امامت است که تشنگان راه حقیقت و دین مداران حق طلب را سیراب می کند و آنها را در صراط راستین استوار و مستحکم نگه می دارد.
عظمت و اهمیت بی بدیل این رخداد تاریخ ساز و سرنوشت ساز هم در تعیین مسیر و ترسیم صراط مستقیم سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت برای همه مسلمانان است.
از همین رو بایسته و شایسته حداکثر تکریم و تعهد به پایبندی همه جانبه به الزامات طی طریق در راه نورانی ولایت، بعنوان رکن اصلی اقتدار، اعتلا و پیروزی امت اسلام در همه اعصار و در همه نسل هاست.
غدیر، اتمام حجت و اتمام نعمت رسول اکرم (ص) با همه نسل ها در آینده است که شرط بنیادین و راه بی تزلزل و بی شکست نصرت الهی و نجات بشریت را متذکر شده است.
بر این پایه است که غدیر و ابلاغ پیام پیامبر اسلام (ص) در آن نقطه عطف بزرگ تاریخی، در واقع ضامن تحقق سایر پایه های اسلام و پشتوانه عینی رستگاری همه جهان اسلام است که همانا التزام به صراط مستقیم امامت و حبل المتین ولایت است.
این روز به علت عظمت پیام بزرگ آن که همانا پیام تحقق حاکمیت الهی است بعنوان روز اکمال دین و یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان نامیده شد که ثمره آن تداوم راه حق طلبی و صلح و عدل و آرامش حقیقی جهانی است.
روز غدیر را باید به منزله باشکوه ترین روزی دانست که به وسعت همه روزها در جهان گسترده شد و در آن پیام حق یعنی معرفی امام و پیشوای مسلمین در جهت یکتا پرستی و وحدانیت انجام شد و بدین وسیله به قول قرآن با این اتفاق دشمنان از مقابله و به انحراف رفتن دین اسلام ناامید شدند.
به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) «مسئله ی غدیر مساله ی ایجاد یک شاخص است، یک معیار و میزان است. تا آخر دنیا مسلمانان می توانند این شاخص را، این معیار را جلوی خودشان قرار بدهند و تکلیف مسیر عمومی امت را معین کنند.»
در این مسیر و رسالت همگانی و همه زمانی، بی شک خالص ترین رهروان این طریق صلاح و سعادت، شهدا و ایثارگران اند که عالی ترین جلوه های بی بدیل ولایت پذیری و بصیرت و ایثار را، بخصوص در طول تاریخ انقلاب اسلامی، جلوه گر ساختند و عظیم ترین منبع و پشتوانه حراست از این تکلیف بزرگ الهی بوده اند و در مقابل دیدگان جهانیان با تمام بود و وجود و با نثار جان و هستی خود حقانیت این حکمت بزرگ الهی را نمایان ساختند.
ضمن تبریک این عید بزرگ الهی به تمامی مسلمانان بخصوص به جامعه بزرگ و گرانقدر خانواده های شهدا و ایثارگران و سادات معظم این جامعه گرانقدر، از پروردگار متعال می خواهم همواره یاور و رهنمای همه رهروان صدیق این صراط سعادت و رستگاری در پایبندی به تکالیف الهی به خصوص انجام تمام تکالیف مرتبط به فرضیه ولایت پذیری باشد.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگرانمنبع:

1400/05/07
11:43:35
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: آرامش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس دونی