آغاز ثبت نام دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه ای

آغاز ثبت نام دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه ای

انجمن سواد رسانه ای ایران و دانشگاه سوره دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه ای برگزار می کنند.


به گزارش لباس دونی به نقل از روابط عمومی انجمن سواد رسانه ای ایران، امیدعلی مسعودی، رئیس هیات مدیره و سخنگوی انجمن سواد رسانه ای ایران ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره آموزش مجازی، پرورش و توانمندسازی مربیان، معلمان و اساتید سواد رسانه ای به منظور تأمین نیاز کشور و استانهای مختلف در زمینه تدریس سواد رسانه ای برای قشر دانش آموز، دانشجو، کارکنان دولت و خانواده هاست.
این استاد علوم ارتباطات اضافه کرد: علاوه بر اساتید دانشگاه ها و معلمان و مربیان مدارس، نهادهای عمومی و دولتی هم می توانند برای تأمین نیاز خود در زمینه ی تأمین کارشناسان سواد رسانه ای در این دوره ثبت نام کنند.
وی درباره نحوه ی برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی سواد رسانه ای تصریح کرد: این دوره آموزشی شامل دو ترم آموزشی است که ترم اول دوره افزایش مهارت های سواد رسانه ای و ترم دوم دوره پیشرفته و تخصصی با هدف آماده سازی افراد برای تدریس سواد رسانه ای است.
مسعودی اضافه کرد: رسانه شناسی، مبانی تحلیل پیام های رسانه ای، مهارت های سواد رسانه ای و تفکر انتقادی، سواد بصری، آشنایی با طراحی و تولید محتوای رسانه ای، سواد خبری، شیوه های اقناعی، جریان شناسی رسانه ای و تکنیک های عملیاتی روانی، رسانه و سبک زندگ، کارگاه تکنولوژی های جدید، خانواده و امنیت سایبری، کودک و رسانه و اخلاق کنشگری در شبکه های اجتماعی سرفصل های ترم اول این دوره آموزشی را تشکیل می دهد.
سخنگوی انجمن سوادرسانه ای ایران خاطرنشان کرد: همه شرکت کنندگان در دوره تربیت مربی سواد رسانه ای که موفق به گذراندن آزمون جامع و مصاحبه آخر این دوره شوند، علاوه بر دریافت گواهی نامه معتبر از انجمن سواد رسانه ای ایران و دانشگاه سوره، کد مدرسی دریافت خواهند کرد و میتوانند با استفاده از این کد در دوره های استانی انجمن سواد رسانه ای ایران تدریس نمایند.
وی تصریح کرد: نام افراد دارای کد مدرسی در بانک اطلاعاتی جامع اساتید، معلمان و مربیان سواد رسانه ای کشور در سایت انجمن سواد رسانه ای ایران و سایت دانشگاه سوره با هدف ایجاد امکان اشتغال در دانشگاه ها، مدارس و ادارات بعنوان استاد و معلم سواد رسانه ای ثبت خواهد شد و همه مراکزی که متقاضی مدرس سواد رسانه ای هستند می توانند با رفتن به این لیست از مدرسان مطمئن این مجموعه برای آموزش مهارت های سواد رسانه ای بهره مند شوند.
وی ادامه داد: امکان معادل سازی دروس این دوره با برخی دروس دوره کارشناسی ارشد دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره فراهم گشته است و این امر سبب کوتاه شدن دوره آموزشی کارشناسی ارشد و کاهش هزینه های دانشجویان دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره خواهد شد.
دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه ای ایران ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ شروع می شود و تا ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
علاقمندان به شرکت در این دوره آموزشی می توانند با رفتن به نشانی اینترنتی http: //sooretc.com در این دوره ثبت نام کنند.


منبع:

1400/05/06
22:51:21
5.0 / 5
982
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , تخصص , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس دونی