معرفی برگزیدگان ایده آزاد اسباب بازی

معرفی برگزیدگان ایده آزاد اسباب بازی

برگزیدگان چهارمین رویداد ملی «ایده آزاد اسباب بازی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی گشتند.


به گزارش لباس دونی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، آثار ۴۲ ایده پرداز یا گروه ایده پردازی، در مرحله پایانی از جانب دبیرخانه رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی انتخاب گردید تا در روز رویداد برای عرضه این ایده ها به سرمایه گذاران و صنعت گران آماده شود.
این آثار از بین ۱۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه بعد از انتهای دوره های آموزشی و جلسه های گفت وگوی مجازی با استادان راهنما، طراحان و متخصصان این حوزه انتخاب|شد و ملاک انتخاب آنها، توان دبیرخانه ایده آزاد برای ایجاد امکان جذب حامی صنعتی و مالی است و این انتخاب به این مفهوم نیست که ایده هایی که به این مرحله راه پیدا نکرده اند از نظر کیفیت در سطح پایین تری قرار داشته اند.

بر همین مبنا از بین ۱۵۴ ایده منتخب در مرحله اول داوری این رویداد، ۱۰۰ طرح بعد از اصلاح و تکمیل به دبیرخانه رویداد ایده آزاد اسباب بازی ارسال شد و از این بین ۱۲ طرح برای عرضه حضوری در روز رویداد و ۳۰ طرح دیگر برای عرضه در دفترچه ایده های منتخب رویداد انتخاب شدند. همینطور ۲۸ طرح هم بعنوان طرح های قابل قبول اما نیازمند اصلاح و تکمیل معرفی شده است. سال جاری برای نخستین بار یک گروه طراحی از کشور هند هم در جمع ۱۲ طرح پایانی حضور و در روز رویداد به صورت مجازی عرضه خواهند داشت.

بر طبق این خبر، نیمی از ایده های منتخب در چهارمین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی کانون پرورش فکری متعلق به بانوان، همینطور ۲۳ طرح ارسالی به این مرحله هم از جانب دانش آموزان در رویداد ثبت شده است.
در چهارمین دوره رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی، همانند دوره قبل، نیمی از ایده های رسیده به رویداد را بازی های رومیزی تشکیل داده و ۵۱ ایده هم در گروه بازی های رومیزی نشان دهنده رشد مداوم و محبوبیت این دسته از سرگرمی ها بین مخاطبان و طراحان است و توجه به این نکته در تدوین چشم انداز طراحی و تولید سرگرمی ها قابل تأمل است.
در همین حال با عنایت به انتشار کرونا مقرر است آیین پایانی رویداد که تاریخ آن در آینده اعلام خواهد شد، به صورت مجازی برگزار گردد و ایده پردازان هم فیلمهای معرفی اثر خویش را به این آیین ارسال نمایند تا به صورت آفلاین برای علاقه مندان نمایش داده شود.
اسامی کامل برگزیدگان این رویداد در پایگاه خبری کانون پرورش فکری به نشانی www.kanoonnews.ir اعلام شده است.
منبع:

1400/05/06
00:01:26
5.0 / 5
679
تگهای خبر: آموزش , تخصص , طراحی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس دونی