مروری بر برنامه های صدا و سیما در آستانه عید سعید غدیر؛

از گلبانگ ولایت و عصر غدیر تا شادباش و عصر لبخند

از گلبانگ ولایت و عصر غدیر تا شادباش و عصر لبخند

به گزارش لباس دونی همزمان با نزدیک شدن عید سعید غدیر خم، شبکه های مختلف صدا و سیما تلاش دارند تا با عرضه برنامه های متنوع در این ایام بخصوص با محوریت روزهای عید پیش رو برای ذائقه مختلف مخاطبان خوراک رسانه ای متفاوتی ایجاد کنند.به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، پس از پشت سر گذاشتن تعطیلات ۶ روزه به جهت شیب بالای مبتلا شدن به کرونا و درگذشت هموطنان مان بخصوص در پایتخت که از ۲۸ تیرماه تا چهارم مرداد ماه ۱۴۰۰ از جانب دولت اعلام شد، روزها و ایام درحال گذار، اختصاص به اعیاد بزرگ مسلمانان دارد.

بر همین اساس شبکه های مختلف تلویزیون و رادیویی سازمان صدا و سیما هم تلاش می کنند تا با عرضه برنامه های شاد و مفرح در کنار تهیه خوراک مناسب رسانه ای برای ذائقه های مختلف مخاطبانشان، سهم و دین خود در رویارویی با این ایام شادی آفرین بخصوص عید سعید غدیر خم را ایفا کنند.

دراین میان گروه های مختلف برنامه سازی هم تلاش می کنند با محتواهای متنوع و شادی بخش در کنار ادای دین به سنت برنامه سازی متناسب با این ایام، سهم خود در تزریق روحیه شادی آفرینی و افزایش نشاط عمومی را به واسطه برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی به مخاطبان خود ایفا کنند.گلبانگ ولایت؛ ویژه برنامه رادیو قرآن در روز عید سعید غدیر

شبکه رادیویی قرآن در جهت تکریم عید سعید غدیر خم، ویژه برنامه گلبانگ ولایت را روز پنج شنبه (هفتم مرداد ماه) همزمان با عید سعید غدیر از ساعت ۱۰ بامداد تقدیم شنوندگان خواهد نمود.

ویژه برنامه گلبانگ ولایت کاری از گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن است که ضمن ایجاد فضایی شاد و معنوی برای مخاطبان خود در این عید سعید به تبیین موضوع هایی از قبیل غدیر در گذر زمان، ولایت حضرت امیرالمومنین(ع)، طرح دید گاه های علمای شیعه و اهل سنت درباره واقعه غدیر و همینطور به بیان بخش هایی از خطبه غدیر و آیات و لایت در فرآن کریم، پیام های قرآنی واقعه غدیر و استنادات قرآنی رسول خدا (ص) در خطبه غدیر خواهد پرداخت.

برنامه گلبانگ ولایت شامل بخش های کارشناس حضوری به کارشناسی سیدناصرالدین نوری زاده، بخش روایی با روایت گری فریال ترکاشوند، شعر خوانی، پرسش و پاسخ پیامکی و تلفنی با شنوندگان برنامه در ارتباط با غدیر، پخش نمایش و ارتباط زنده با حرم حضرت امیرالمومنین علی(ع) خواهد بود.

گلبانگ ولایت کاری از گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن به تهیه کنندگی فاطمه کاشانی وحید و گویندگی حمید عبیری است روزپنج شنبه ۷( مرداد ماه) به مناسبت عید سعید غدبر از ساعت ۱۰ بامداد به مدت ۵۰ دقیقه تقدیم شنوندگان خواهد شد.اعلام ویژه برنامه های رادیو صبا در آستانه عید غدیر

در آستانه عید سعید غدیر خم شبکه رادیویی صبا برنامه های متنوعی را با عنوان های عصر غدیر، میزبان، زیرچتر لبخند و شاد باش تهیه و تدارک دیده است.

عصر غدیر عنوان برنامه زنده عصر گاهی است که ویژه دهه ولایت و امامت طراحی شده و با عنایت به نامگذاری این روز به نام عصر غدیر به صورت زنده در فضایی شاد به موضوعات اجتماعی در ارتباط با پیام غدیر و دهه ولایت و امامت می پرازد.

این برنامه هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ با اجرای مهدی پَر و لاله جلال آبادی راهی آنتن رادیو صبا می شود.

ویژه برنامه زیر چتر لبخند هم با اجرای سهیل غلامرضاپور و علی نظری از کمدین های کشور در دهه ولایت و امامت هر شب ساعت ۲۱ به مدت یک ساعت راهی آنتن صبا می شود. در این برنامه مسابقاتی بر پایه طنز و سرگرمی طراحی شده است. پخش این ویژه برنامه تا آخر ذی الحجه ادامه خواهد داشت.

میزبان ویژه برنامه دیگر دهه ولایت و امامت است که هر روز ساعت ۱۵: ۳۰ دقیقه پخش می شود. در هر برنامه مریم خادم پور میزبان یکی از خیرین کشورمان است که به عشق امیرالمومنین (ع) فعالیت می کند. این برنامه به تهیه کنندگی آزاده شاهرخ مهر از رادیو صبا پخش می شود.

شادباش عنوان ویژه برنامه روز عید غدیرخم این شبکه رادیویی است که با بخش های متنوع در روز عید غدیرخم از ساعت ۱۰ بامداد با حضور هنرمندان عرصه موسیقی و بازیگران همراه مخاطبان این روز بزرگ را جشن می گیرد.

این برنامه به تهیه کنندگی آزاده شاهرخ مهر وبا اجرای مهبد قناعت پیشه و فریبا باقری راهی آنتن می شود.

در این روزها رادیو صبا در سایر برنامه های روتین شبکه هم به گرامیداشت دهه ولایت و امامت می پردازد. برنامه زنده بامداد صبا با انتخاب مبحث در مورد هدیه دادن و عرض شاد باش و تبریک از رادیو صبا پخش می شود.

صبح صبا شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ بامداد به تهیه کنندگی سجاد کلبادی نژاد و گویندگی مهبد قناعت پیشه و محمدرضا قلم بُر روانه آنتن می شود.

برنامه خانواده محور به وقت زندگی در این ایام، تبیین منش مولی الموحدین حضرت علی(ع) را محور برنامه های خود قرار داده است. این برنامه هر روز ساعت ۱۰ بامداد به تهیه کنندگی ساریا چهری و اجرای مهسا حق پناه روانه آنتن صبا می شود.

برنامه موسیقی محور صباهنگ با اضافه کردن بخش ویژه نوای غدیر به پخش موسیقی و ترانه های ویژه ایام غدیرخم می پردازد.

این برنامه به تهیه کنندگی رضا عزتی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸: ۳۰ از رادیو صبا پخش می شود.

این شبکه رادیویی به مناسبت دهه ولایت و امامت در فضای مجازی هم با راه اندازی پویش هدیه ای به رسم علی(ع) به گرامیداشت ایام ولایت و امامت می پردازد.اختراعات ۵۰۰ ساله ایرانی در مستند «چیزهایی که زمان با خود بُرد»

مستند چیزهایی که زمان با خود بُرد با محوریت زندگی علمی و اختراعات حافظ اصفهانی آماده پخش شده است.

این مستند با تهیه‎کنندگی و کارگردانی فرهاد بردبار در چند بخش، دستاوردها و اختراعات علمی مولانا محمد معروف به حافظ اصفهانی را به تصویر کشیده است.

حافظ اصفهانی یکی از دانشمندان و مخترعان ایرانی است که حدود ۵۰۰ سال قبل یعنی اواخر دوره تیموریان می‎زیسته و خود در تنها کتابی که از او بجا مانده است به تفصیل در مورد ۱۴ اختراع خود و ساز و کار آنها توضیح داده است.

به گفته فرهاد بردبار کارگردان چیزهایی که زمان با خود برد، در این مستند که فرایند تحقیق، نگارش و تولید آن نزدیک به یک سال و نیم زمان برده است به سه اختراعی که این مخترع در کتاب خود درباره آنها سخن گفته، پرداخته شده است.

وی عنوان نمود که در این مستند از تکنیک ترکیب انیمیشن و تصاویر رئال بهره گرفته و طرز کار دستگاههای اختراع شده توسط حافظ اصفهانی به صورت انیمیشن سه بعدی نمایش داده شده است.

این مستند بزودی از شبکه‎ های مختلف استانی و سراسری پخش خواهد شد.نگاهی به زندگینامه شهید سید محمد سعید جعفری در برنامه حکایت جاودانگی

برنامه حکایت جاودانگی با مبحث گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.

معرفی کتاب، گزیده ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، کلیپ و یا سریالی که با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-ترکیبی است.

بر اساس این گزارش به مناسبت ایام دهه ولایت و عید سعید غدیر در برنامه روز پنجشنبه (۷ مرداد ماه) به زندگینامه شهید سیدمحمدسعید جعفری، شهیدی از سلاله سادات که در شب عید غدیر به شهادت رسیده است، پرداخته می شود.

شهیدسید محمد سعید جعفری، نخستین فرمانده سپاه غرب کشور، از جوانترین فرماندهانی است که هدایت جنگ ایران و عراق را به عهده گرفت. روزی که جنگ شروع شد او یک جوان ۲۸ ساله بود و در همین سن به فرماندهی سپاه کرمانشاه انتخاب شد. در ۴ آبان ۱۳۵۹ در منطقه قراویز سرپل ذهاب بر اثر برخورد انفجار مین و درسن ۲۸ سالگی به شهادت رسیدند.

برنامه حکایت جاودانگی کاری از گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی یاسر دعاگو، روایتگری فضه سادات حسینی پنجشنبه ها ساعت ۱۷: ۳۰ دقیقه به مدت ۲۵ دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.پخش بازی های این هفته تیم های سرخ آبی پایتخت

بازی های دو تیم استقلال و پرسپولیس این هفته روز جمعه (هشتم مرداد ماه) از شبکه های سه و ورزش پخش می شود.

در این روز بازی تیم های استقلال - سپاهان و پیکان - پرسپولیس ساعت ۲۱: ۱۵ دقیقه به ترتیب از شبکه های سه و ورزش روی آنتن می رود.حضور سپیده خداوردی در برنامه شب نشینی

سپیده خداوردی بازیگر سینما یکی از میهمان های یازدهمین قسمت از برنامه شب نشینی خواهد بود.

سپیده خداوردی از بازیگران سینما و تلویزیون است که نقش آفرینی وی در سریال آوای باران با شخصیت مرضیه، نام او را میان مخاطبان بر سر زبان ها انداخت.

ریحانه خدایی کودک ۶ ساله نقال هم دومین مهمانی است که در شب نشینی با محمد سلوکی به گفتگو می نشیند.

برنامه شب نشینی از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳: ۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین، روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود. محمد سلوکی برای مخاطبان فارسی زبان سراسر دنیا شب نشینی را اجرا می کند و تهیه کننده این برنامه هم کاوه امیری جاوید است.

در این برنامه گروه موسیقی قصه گوها بر روی صحنه به صورت زنده به اجرای موسیقی می پردازد.


1400/05/05
12:37:52
5.0 / 5
806
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , طراحی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس دونی