نشستی درباره اكهارت تله و مساله هویت انسان

نشستی درباره اكهارت تله و مساله هویت انسان

لباس دونی: نشست «آکهارت تله و مساله هویت انسان» بصورت مجازی انجام می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه شنبه ۲۹ تیر ساعت ۱۱ بامداد به سخنرانی دکتر ایرج شهبازی با این مساله اختصاص دارد.
در خبر برگزاری این جلسه عنوان شده است: در این سخنرانی، بعد از بحثی کوتاه درباره زندگی و آثار اکهارت تله، به تفصیل درباره مکانیسم شکل گیری هویت دروغین انسان، راه رهایی از این هویت و شیوه دست یابی به منِ راستین سخن می گوییم. با این امید که طرح چنین مباحثی، در زمانه ای که زندگی ما از همه سو با دردها و رنج های فراوان احاطه شده است، نور امید و فروغ شادی را بر جان های انسان ها بتاباند.
بی شک یکی از جدی ترین دغدغه های هر متفکر اصیلی کاستن از دردها و رنج های انسان است و از این طریق، موجبات شادکامی و آرامش او را فراهم آوردن. هر متفکری، بر پایه مبانی فکری، خود، راهی ویژه برای دست یابی به این هدف والا می یابد. اکهارت تله بعنوان یکی از برجسته ترین آموزگاران معنوی زمانه ما از این قاعده مستثنا نیست. او بر این باور است که از راه شناختن نفس که همان هویت دروغین ماست، می توانیم گامی بلند در جهت رهایی از رنج برداریم. ما بوسیله شناختن آن چه نیستیم، می توانیم خود راستین خویش را بیابیم و به آرامش و شادی برسیم. ازاین روست که اکهارت تله بخش عظیمی از مساعی معنوی خودرا صرف تحلیل و بررسی انواع هویت های دروغین کرده و به خوبی نشان داده است که انسان ها از راه یکی انگاری خود با افکار، احساسات، دارایی ها، تصویرها و نظایر آنها، به تدریج در دام هویتی دروغین گرفتار می شوند و از من راستین خود که عین آگاهی و شادی است، فاصله می گیرند و همین هویت سازی نادرست سرچشمه انواع دردها و رنج های آن هاست.

علاقه مندان می توانند این جلسه را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به آدرس ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.
منبع:

1400/04/27
11:31:05
5.0 / 5
971
تگهای خبر: آرامش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لباس دونی