رییس قوه قضاییه:

بیان حقیقت ها و اقدامات خوب دستگاه ها مردم را امیدوار می كند

بیان حقیقت ها و اقدامات خوب دستگاه ها مردم را امیدوار می كند

به گزارش لباس دونی رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: بیان حقیقت ها و اقدامات خوب دستگاه ها همچون قوه قضاییه، دولت و مجلس و حتی بخش خصوصی مردم را امیدوار می کند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، رئیس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه به همراه تعدادی از معاونین و مسؤلان ارشد این سازمان با حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه دیدار کردند.
رئیس قوه قضاییه در این دیدار نقش صدا و سیما در هدایت و مدیریت افکار عمومی و فرهنگ جامعه را مهم و به مفهوم واقعی کلمه بی بدیل دانست و بزرگترین سرمایه این سازمان و هر دستگاهی را اعتماد و همکاری مردم عنوان نمود.
کاهش اعتماد برابر است با افزایش مشکلات
محسنی اژه ای با اشاره به اینکه اگر اعتماد مردم نسبت به هر دستگاهی به هر علتی کم شود مشکلات آن دستگاه زیاد می شود، مهم ترین کار برای یک سازمان همچون قوه قضاییه و صدا و سیما را جلب روزافزون اعتماد مردم دانست.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که صدا و سیما می تواند در همه بخش ها همچون در انجام مأموریت های قضایی اثربخش باشد ارتقاء آگاهی های مردم در زمینه های مختلف است که هم یک وظیفه قانونی و هم یک وظیفه انسانی است.
محسنی اژه ای همینطور به نقش صدا و سیما در جلوگیری از وقوع جرم اشاره نمود و اظهار داشت: که این سازمان می تواند با تولید آثار فاخر و آگاهی بخش در این حوزه قوه قضاییه را یاری دهد.
رئیس قوه قضاییه طرح و پیگیری مطالبات و خواسته های به حق مردم و پاسخگو کردن مسؤلان را از دیگر مأموریت های مهم رسانه ملی عنوان نمود و اضافه کرد: صدا و سیما برای رساندن حرف مردم به گوش مسؤلان و پاسخ خواستن از مسئولانی که سوگند یاد کردند خدمتگزار مردم باشند نقش قابل توجهی دارد.
محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: اگر صدا و سیما هر کار خوبی که در هر بخش نظام انجام می شود واقع بینانه و هنرمندانه منعکس کند، به نفع مردم و نظام خواهد بود.
قوه قضاییه طی ۴۰ سال قبل خدمات شایانی داشته است
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: قوه قضاییه در طول چهل سال قبل خدمات شایانی در جهت تأمین امنیت، استیفای حقوق مردم و ستاندن حق مظلوم از ظالم و پیشگیری از اعوجاجات و کژی ها داشته است.
محسنی اژه ای اظهار داشت: کار قضا حقیقتاً دشوار می باشد اما با همین سختی در قوه قضاییه جمهوری اسلامی کارهای بسیار بزرگی انجام شده، ببینید که با چه کسانی در چه رده ها و چه سمت هایی از جانب دستگاه قضا برخورد شده است.
رئیس قوه قضاییه امید آفرینی را از دیگر مأموریت های مهم رسانه ملی دانست و اظهار داشت: بیان حقیقت ها و اقدامات خوب دستگاهها همچون قوه قضاییه، دولت و مجلس و حتی بخش خصوصی مردم را امیدوار می کند.
محسنی اژه ای اضافه کرد: خیلی وقت ها دستگاهها به دلایلی کارهایی که انجام می دهند به خوبی تبیین نمی کنند درحالیکه بیان عملکرد خوب یک دستگاه در رسانه ها بخصوص در صدا و سیما ایجاد امید و اعتماد در جامعه بسیار مؤثر است.
وی بر همین مبنا تبیین دقیق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و قوانین و بیان حقایق و قابل فهم کردن آنها برای سطوح مختلف جامعه را از مسائل مهمی دانست که صدا و سیما می تواند در انجام آن نقش اساسی داشته باشد.
کار رسانه حساس و ظریف است
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به سختی ها و ظرافت های کار در رسانه عنوان کرد: کار در رسانه آنقدر حساس و ظریف است که گاهی از دست دادن یک دقیقه در انعکاس یک خبر باعث از دست رفتن یک فرصت می شود.
محسنی اژه ای اضافه کرد: وقتی مقرر است یک خبر در ساعت ۱۴ اعلام گردد که دقایقی پیش تر دریافت شده، باید در کمترین زمان ممکن بررسی صحت و سقم و جوانب آن و همینطور ارزشهای خبری و جانمایی آن در نظر گرفته شود که این نشانگر اهمیت و ظرافت کار است.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: کوچکترین انحراف در یک تحلیل یا در یک سریال و ذره ای نقص در کار یک گوینده را همه می بینند و به سرعت بازتاب پیدا می کند و این به معنای آن است که کار در صدا و سیما کاملاً پشت ویترین و در معرض دید همه قرار دارد.
محسنی اژه ای تاکید کرد: وقتی کوچکترین لکه کدر در کار صدا و سیما و قوه قضائیه و دیگر بخش های مهم جامعه به صورت کامل رصد می شود که حتی گاهی یک انحراف خارج از ضوابط اداری پای مجموعه نوشته می شود همه باید مراقب باشیم تا اعتبار دستگاه صدمه نبیند و مخدوش نشود.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: دستگاه قضایی در دوره تحول و تعالی خویش را ملزم به پشتیبانی از صدا و سیما می داند.
محسنی اژه ای بر همین مبنا از ضرورت تدوین یک سند جامع همکاری بین قوه قضاییه و رسانه ملی و استفاده متقابل از ظرفیت ها و خدمات یکدیگر سخن گفت و به رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه مأموریت داد که با همکاری معاونت حقوقی قوه قضاییه و بخش های مربوطه در صدا و سیما تدوین این سند را پیگیری کند.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: همه ما باید باور نماییم که خادم مردم هستیم و با این نگاه هر جا که هستیم و هر مسئولیتی که برعهده داریم بهتر انجام خواهیم داد و اعتقاد دارم که با کمک هم می توانیم همه مشکلات و گرفتاریها را برطرف کنید.
کمک صدا وسیما به دستگاه قضا برای کاهش پرونده ها با افزایش دانش حقوقی مردم
پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه رئیس سازمان صدا و سیما با تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای به ریاست دستگاه قضا، دوران تحول و تعالی را آغاز فصل جدیدی در قوه قضائیه دانست و تاکید کرد رسانه ملی به صورت همه جانبه آماده همکاری حداکثری و هوشمندانه با دستگاه قضایی است.
علی عسگری ضمن اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان برای زیر سوال بردن ارکان نظام اسلامی بخصوص قوه قضاییه تاکید کرد صدا و سیما تلاش می کند با انعکاس حقیقت ها و خدمات دستگاه قضایی تصویر دقیقی از این مجموعه در ذهن مردم ترسیم کند.
رئیس صدا وسیما ضمن اشاره به اهمیت سرمایه های اجتماعی تاکید کرد: تغییرات و تحولات در قوا زمینه ای برای نفس تازه کردن انقلاب اسلامی فراهم نموده که باید با استفاده از این فرصت در جهت افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی حرکت نماید.
وی از رئیس جدید قوه قضاییه بعنوان شخصیت عدالتخواه و علاقمند به پیشرفت کشور و افزایش ثروت ملی یاد کرد و گفت صدا و سیما به دنبال آن است که با افزایش دانش حقوقی مردم دستگاه قضایی را در کاهش پرونده ها یاری دهد.
علی عسگری تصریح کرد که همکاری همه بخش ها بخصوص صدا و سیما در قوه قضاییه می تواند بر افزایش آرامش و آسایش مردم و حل مشکلات آنها نقش بسزایی داشته باشد.
در این نشست رئیس صدا و سیما و همکارانش گزارشی از وضعیت و عملکرد این سازمان در بخش های مختلف عرضه کردند و به بیان برخی مطالبات و راهکارهایشان برای بهبود همکاریهای صدا وسیما و دستگاه قضایی پرداختند.
حمایت دستگاه قضایی از نقش مطالبه گرانه رسانه ها، ایجاد شعب تخصصی برای رسیدگی به پرونده های در ارتباط با حوزه رسانه و صدا و سیما، تداوم پشتیبانی از افشاگران فساد و رانت و ویژه خواری و پشتیبانی از حقوق مالکیت فکری همچون مسائل مطرح شده در این جلسه بود.
مسئولان ارشد صدا وسیما همینطور بر ضرورت تدوین سند جامع همکاری رسانه ملی با صدا و سیما جهت استفاده متقابل از ظرفیت ها و خدمات یکدیگر بر مبنای نظام مسائل مشترک، ایجاد فضایی برای اطلاع برنامه سازان از مسائل قضایی برای تولید محتوا در جهت تولید سریالها و همینطور محصولات فرهنگی برای افزایش سواد حقوقی مردم تاکید کردند.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی دهم تیر ماه در حکمی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای را به ریاست قوه قضاییه منصوب کردند.منبع:

1400/04/23
18:04:24
5.0 / 5
1054
تگهای خبر: آرامش , تخصص , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس دونی