معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی خبر داد:

اعطای ۵۹ میلیارد ریال كمك بلاعوض به هنرمندان صنایع دستی

اعطای ۵۹ میلیارد ریال كمك بلاعوض به هنرمندان صنایع دستی

به گزارش لباس دونی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: تا آخر هفته جاری مبلغ ۵۹ میلیاردریال کمک بلاعوض به ۴۲۲ هنرمند صنایع دستی پرداخت خواهد شد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور اظهار داشت: مبلغ ۵۹ میلیاردریال کمک بلاعوض با هدف حمایت هرچه بیشتر از هنرمندان صنایع دستی به دستور مستقیم علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به هنرمندان صنایع دستی پرداخت می شود.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: شاخص هایی که برای پرداخت این مبلغ به هنرمندان در نظر گرفته شده شامل نوآوری در تولید، بسته بندی مطلوب، حوادث ناشی از کار، رونق تولید در کارگاه های شهرهای ملی و جهانی صنایع دستی، دارابودن نشان ملی و مهر اصالت، احیای رشته های منسوخ شده و یارانه شرکت در نمایشگاه های خارجی است.

محمودیان تصریح کرد: سال قبل هم مبلغ ۱۸میلیارد ریال به هنرمندانی از سراسر کشور به صورت بلاعوض کمک شد. پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی همواره در دستور کار دولت تدبیر و امید بوده است و این مورد از زمان انتشار کرونا به صورت جدی تر دنبال می شود و تا کنون هنرمندان خیلی از کمک ها و حمایت های دولت در این خصوص بهره مند شده اند.

هفته گذشته هم با دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبلغ ۱۲ میلیاردریال کمک بلاعوض برای حمایت و جبران صدمه وارد شده به زنان هنرمند سرپرست خانوار صدمه دیده از آتشسوزی معبد هندوها در بندرعباس پرداخت گردید.منبع:

1400/04/19
19:04:07
5.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس دونی