جایگزین مرادخانی در موزه موسیقی كیست؟

جایگزین مرادخانی در موزه موسیقی كیست؟

به گزارش لباس دونی موزه موسیقی تهران که در سال ۸۵ راه اندازی شد و تا خرداد سال جاری تحت مدیریت مرحوم علی مرادخانی بود، بعد از درگذشت او مقرر است کار خویش را با مدیریت فردی جدید به نام «لطیف روحانی» ادامه دهد.


داوود گنجه ای ـ نوازنده کمانچه ـ که جزو اعضای هیات مدیره موزه موسیقی است، خبر انتصاب روحانی را در گفت وگویی با ایسنا تأیید کرد.
این هنرمند موسیقی همینطور تصریح کرد که انتخاب لطیف روحانی در سمت جدید مدیریت موزه موسیقی، با نظر هیات مدیره این موزه انجام گرفته است.
بعد از درگذشت علی مرادخانی که مدیریت موزه موسیقی را بر عهده داشت و البته عملکرد وی در زمان تصدی این سمت با ابهام ها و انتقادهایی هم همراه بود، انتظار می رفت که فرد جدیدی بر مبنای معیارهای انتخاب مدیرعامل این موزه، جایگزین او شود.
در زمان افتتاح این موزه در سال ۸۵، وعده داده شده بود که این مکان فرهنگی و هنری تحت مدیریت هنرمندان حوزه موسیقی باشد و هیئت امنای آن هم شامل هفت عنوان همچون معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیرعامل موسیقی، دو نفر از هنرمندان و یا اساتید مجرب در زمینه موسیقی ایران به پیشنهاد هیات مدیره، انتخاب یک نفر از مدیران آگاه هنری و فرهنگی آشنا به امور موزه داری از هیئت مدیره، انتخاب یک نفر از اساتید مبرز موسیقی آشنا به امور در رابطه با موزه موسیقی از خانه موسیقی و انتخاب یک نفر متخصص در امور موسیقی و آگاه به امور موزه داری از خانه هنرمندان ایران باشند و برای پنج سال ثابت بمانند.
لطیف روحانی که بعنوان مدیرعامل جدید موزه موسیقی معرفی شده است، در اسفند ماه ۹۸ به سمت معاون هماهنگی و پشتیبانی اداره کل حوزه شهردار تهران منصوب شده بود.
منبع:

1400/04/08
18:13:23
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: تخصص , موزه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس دونی