در نشست شورای عالی خانه هنرمندان ایران عنوان شد

مرادخانی از پستش اعتبار نمی گرفت

مرادخانی از پستش اعتبار نمی گرفت

لباس دونی: شورای عالی خانه هنرمندان ایران در نشستی با حضور نمایندگان انجمن های هنری، یاد و خاطر زنده یاد علی مرادخانی، معاون سابق هنری و مدیر موزه موسیقی را گرامی داشت.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، این جلسه با حضور نمایندگان انجمن های هنری، مهندس مصطفی کاظمی (مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران) و محمد مرادخانی (فرزند زنده یاد علی مرادخانی) اجرا شد.
در این برنامه ایرج راد، رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران درباره زنده یاد علی مرادخانی اظهار داشت: در طول سال هایی که معاون هنری وزارت ارشاد بود، در خانه تئاتر از محبت، همکاری و کمک های وی بسیار بهره مند شدیم و همیشه یاریگر ما بود. در خانه هنرمندان ایران نیز، در مدتی که بعنوان نماینده شهرداری تهران در جلسات حضور داشت، تا آن جا که ممکن بود حمایت لازم را انجام می داد. موزه موسیقی میراثی است که از او به جا مانده است. یاد و خاطره ایشان همیشه در دل ما زنده خواهد بود. او علاوه بر مسائل هنری، دارای ارزش های انسانی ویژه ای بود. بزرگواری وی در قلب، روح و فکر ما جریان دارد.


همین طور مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران بیان کرد: موجب و بانی حضور من در خانه هنرمندان زنده یاد علی مرادخانی بود و طی این سال ها همیشه از راهنمایی ها و مشورت های وی برخوردار بودیم. او برای فصل نبود و منش او برای وصل و کم کردن فاصله ها بود. مرد بزرگی در هنر و فرهنگ کشور بود. نام آقای مرادخانی در فرهنگ و هنر این کشور تا ابد ثبت می شود. برآیند علی مرادخانی در همه اذهان این است که یک مدیر لایق، فهیم و موثر بود.
در ادامه مصطفی کاظمی، مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران نیز با اشاره به سابقه دوستی خود با علی مرادخانی عنوان کرد: زنده یاد مرادخانی خاطرات ناب و دسته اولی در زمینه موسیقی و سایر هنرها، از دوران مسئولیت داشت که می توانست بسیار کارگشا و خواندنی باشد. من همیشه به او می گفتم چرا این ها را نمی نویسد، یکی از حسرت هایم این است که چرا این کار را نکرد و با خود برد.
کاظمی افزود: مرادخانی از آن دست افرادی بود که وقتی از مسئولیتش کنار رفت، همه به او نزدیک شدند. یعنی اعتبارش را از پستش نمی گرفت و این خیلی مهم می باشد. او بود که به پست اعتبار داد.
وی خطاب به فرزند آقای مرادخانی که در جلسه حاضر بود، اظهار داشت: این سردرگمی که الان شما به خاطر از دست دادن تکیه گاهتان دارید را ما هم داریم. این تنها درد شما نیست.
حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی نیز درباره مرحوم مرادخانی اظهار نمود: او انسان خلیق، مهربان، دلسوز و متواضع و مدیری توانا بود. در سالهای مدیریت، اهتمام بر گره گشایی داشت. علی مرادخانی، صرف نظر از جایگاه و سمت ها، یک نام بسیار محترم بود. همیشه مورد وثوق و مراجعه بود. او چه در دوران مسئولیت و چه بعد از آن، پی گیر وضعیت معیشت اهالی موسیقی بود.
در این برنامه روانبخش صادقی (نماینده خانه سینما)، محسن سلیمانی و محمدرضا فیروزه ای (بازرسان خانه هنرمندان ایران)، فاطمه کرکه آبادی (نماینده انجمن طراحان گرافیک ایران)، کوروش آریش (نماینده انجمن هنرمندان سفالگر ایران) و عباس مجیدی (نماینده انجمن مجسمه سازان ایران) نیز درباره زنده یاد علی مرادخانی صحبت کردند.
در ادامه محمد مرادخانی ضمن تشکر از حاضران، اظهار داشت: پدرم خاطرات زیادی از آقایان رجبی معمار، راد، نوربخش، مهندس کاظمی و سایر دوستان برای من و مادرم تعریف می کرد. حضور شما عزیزان حال او را خوب می کرد. او همیشه از حوزه فرهنگ با عشق و علاقه حرف می زد.
این جلسه با اهدای لوح یادبود با امضای اعضای شورای عالی و مدیرعامل خانه هنرمندان به فرزند زنده یاد علی مرادخانی به پایان رسید و بعد از آن، حاضران از شش نمایشگاه دائر در گالری های خانه هنرمندان ایران بازدید کردند.
منبع:

1400/04/02
23:21:21
5.0 / 5
1114
تگهای خبر: تئاتر , گالری , موزه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس دونی