تمدید مهلت شركت در جشنواره بین المللی قصه گویی كانون تا ۱۰ تیر

تمدید مهلت شركت در جشنواره بین المللی قصه گویی كانون تا ۱۰ تیر

به گزارش لباس دونی مهلت شرکت در بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به علت استقبال مخاطبان تا ۱۰ تیر ۱۴۰۰ تمدید گردید.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پیش از این مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد فرهنگی ۱۵ خرداد اعلام شده بود که این زمان تا آخر بهار تمدید و الان به علت درخواست علاقه مندان برای بار دوم تا ۱۰ تیر ۱۴۰۰ تمدید گردید.

بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری شامل بخش های ملی، بین الملل، برترین قصه های کشور، قصه زندگی من و پادکست است.

این جشنواره با شعار آینده ساختنی است و با محورهای موضوعی امیدها و آرزوها، شادی ها و غم ها و ایثار و از خودگذشتگی (جهاد و مقاومت در عرصه های مختلف زندگی) برگزار می گردد.

بر همین اساس، این دوره از جشنواره قصه گویی به علت شیوع بیماری کرونا، به صورت مجازی برگزار می شود و علاقه مندان در حوزه های مختلف می توانند با رفتن به پایگاه جشنواره نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام نمایند.

بر این اساس، فرایند اجرایی جشنواره از ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ شروع شده است و مرحله پایانی آن در آذر سال جاری و هم زمان با شب یلدا برگزار می شود.

بخش ملی شامل اجرای زنده (مجازی) قصه گویی از جانب دختران و پسران (۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها در سه بخش قصه هایی برای کودکان، قصه هایی برای نوجوانان و قصه هایی برای بزرگ سالان است.

بخش بین الملل شامل رقابت صحنه ای (مجازی) قصه گویان برگزیده ی ۲۲ دوره جشنواره قصه گویی در مراحل منطقه ای، ملی یا بین الملل، قصه گویان و مجریان حرفه ای دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور و قصه گویان منتخب سایر کشورها، دو بخشی است که همانند گذشته و با تغییراتی جزیی برگزار می شود.

بخش قصه گوی برتر، رقابت حرفه ای های حوزه ی قصه گویی است که در آن تنها افرادی می توانند شرکت نمایند که بر مبنای جدول امتیازات مشخص شده، امتیاز لازم را در حوزه های مختلف به دست بیاورند.

پادکست هم بعنوان یک بخش نوپا در جشنواره بین المللی قصه گویی، فرصتی تازه برای آن دسته از علاقه مندان به قصه گویی است که می خواهند از راه ابزارهای نوین به ترویج این هنر بپردازند.

مسابقه قصه ۹۰ ثانیه با عنوان قصه زندگی من سال جاری هم همچون دو دوره گذشته در جشنواره بین المللی قصه گویی برگزار می شود.

یادآوری می شود مرحله پایانی بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم زمان با شب یلدا به صورت مجازی برگزار می گردد.


1400/03/29
13:25:16
5.0 / 5
982
تگهای خبر: تئاتر , جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس دونی