تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست

تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست

لباس دونی: معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از تصویب و ابلاغ سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست آگاهی داد و اظهار داشت: ورود محیط زیست به حوزه شورای فرهنگ عمومی در دولت دوازدهم اتفاق افتاده است.به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، ژیلا آقایی امروز در مراسم رونمایی از سند برنامه ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست که امروز با حضور عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - و عباس صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - بصورت آنلاین برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت هم افزایی بین دستگاهی در زمینه محیط زیست اظهار داشت: ورود محیط زیست به حوزه شورای فرهنگ عمومی در دولت دوازدهم اتفاق افتاده است.

وی افزود: تدوین سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست در امتداد اصل ۵۰ قانون اساسی و بندهای ۱۲ و ۱۴ سیاست های کلی محیط زیست در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت و در نهایت با همکاری این شورا و سازمان حفاظت محیط زیست سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست مصوب و ابلاغ گردید.

آقایی با اعلان اینکه این سند حاوی هفت راهبرد و ۵۴ اقدام است و هدف های مختلفی ازجمله افزایش مشارکت بین بخشی و بین دستگاهی برای ترویج فرهنگ از محیط زیست را دنبال می کند، اشاره کرد: در حال حاضر محیط زیست کشور با معضلات مختلفی همچون آب، خاک، هوا، خشکسالی و... روبه رو است و ما نیاز ویژه به هم افزایی بین دستگاهی و نگاه مسئولان کشور به حوزه محیط زیست و توسعه پایدار داریم.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در آخر اظهار داشت: کارگروه های زیرمجموعه سند فرهنگ حفاظت از محیط زیست از ۲۰ دستگاه اثرگذار بر حوزه آموزش و فرهنگ کشور تشکیل شده است که می تواند به ما برای رسیدن به اهدافمان کمک نماید.
1400/03/25
23:07:36
5.0 / 5
1031
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس دونی