معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی:

صنایع دستی ایران نمادی از زیبایی، اصالت و حیات باردیگر است

صنایع دستی ایران نمادی از زیبایی، اصالت و حیات باردیگر است

به گزارش لباس دونی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: صنایع دستی ایران بعنوان عینی ­ترین بخش تولید در زمینه فرهنگ، نمادی برجسته و مصداقی بارز از زیبایی، ظرافت، اصالت، رویش و حیات باردیگر است.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پیامی بیستم خرداد «روز جهانی صنایع دستی» و شروع «هفته صنایع دستی» را به همه ایرانیان، خصوصاً جامعه هنرمندان وفعالان صنایع دستی کشور تبریک گفت.
محمودیان گفت: صنایع دستی ایران بعنوان عینی ­ترین بخش تولید در زمینه فرهنگ، نمادی برجسته و مصداقی بارز از زیبایی، ظرافت، اصالت، رویش و حیات باردیگر است.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اشاره کرد: صنایع دستی حیاتی سرشار از خلاقیت و نوآوری که علاوه بر پیوند هنر و اقتصاد، تامین معیشت و اشتغال بواسطه تولید و تجارت، محملی اصیل متشکل از معانی، نقوش، رنگ ­ها و فنون را بمنظور بروز و اشاعه هنر ایرانی اسلامی فراهم می ­آورد.
محمودیان بیان کرد: روز جهانی صنایع دستی و هفته گرامیداشت صنایع دستی کشور، نکوداشتی است برای یادآوری این مهم که قلب فرهنگ و هنر بومی این سرزمین باشکوه، با قدرت و سطوت می­ تپد و فردایی روشن ­تر را نوید می ­دهد.منبع:

1400/03/20
12:33:08
5.0 / 5
1286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی