ابوالقاسم خوشرو، معاون اسبق هنری:

در زمانه بیداد بی لیاقتی ها، پركشیدن مدیری لایق دردناك بود

در زمانه بیداد بی لیاقتی ها، پركشیدن مدیری لایق دردناك بود

ابوالقاسم خوشرو، معاون اسبق هنری با انتشار دلنوشته ای از خصوصیت های اخلاقی و حرفه ای زنده یاد علی مرادخانی سخن گفت.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، دلنوشته ابوالقاسم خوشرو، معاون اسبق هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای زنده یاد علی مرادخانی (معاون سابق هنری و مدیر موزه موسیقی) به شرح زیر است:
«مرادخانی سه دهه فعالیت در عرصه موسیقی را با تفال به قرآن کریم شروع کرد و برای اعتلای جایگاه هنر در جامعه و نظام دیوانسالار از هیچ کوششی فروگذار نکرد. او مدیری توانا، روشن بین، صادق، خیرخواه و با سعه صدر بود و در راهی که برگزیده بود مومنانه و بدون ملاحظات معمول، گام برداشت و از دشواری ها نهراسید و با توسعه ارتباطات انسانی در تعامل با هنرمندان کشور و مراکز اثرگذار با پشتکار و ثبات قدم، منشأ خدمات فراوانی شد.
او به غایت منزه و پاکیزه زندگی کرد، در دهه هفتاد که خودرو های در اختیار مدیران را به صورت قسطی به خودشان واگذار می کردند، مرادخانی از معدود مدیرانی بود که از این حق چشم پوشی کرد و هیچ گاه کلامی بر لب نیاورد.
وه که چه دردناک بود، پرکشیدن این مدیر لایق، در زمانه ای که بی لیاقتی ها بیداد می کند.
گر نادره معدوم شود هیچ عجب نیست/ کز کاخ هنر نادره کاران همه رفتند»
علی مرادخانی که حدود یک ماه پیش به ویروس کرونا مبتلا و مدت سه هفته در بیمارستان بستری شده بود، بعد از گذشت یک هفته به علت عوارض ناشی از این بیماری بار دیگر در بیمارستان بستری شد و نهایتاً بامداد روز دوشنبه (۱۷ خردادماه) درگذشت.
منبع:

1400/03/18
22:51:06
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: خدمات , موزه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس دونی