همایش تئاتر خیابانی ۱۵ خرداد در قرچك انجام شد

همایش تئاتر خیابانی ۱۵ خرداد در قرچك انجام شد

لباس دونی: همزمان با سالروز قیام خونین 15 خردادسال 42 مردم دشت ورامین، همایش تئاتر خیابانی 15 خرداد روز شنبه در شهرستان قرچک اجرا شد.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همایش تئاتر خیابانی ۱۵ خرداد، با هدف پاسداشت ارزش های این قیام و بیان گوشه ای از تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی با زبان هنر و نمایش به مخاطبین برگزار شده است.

محمود برزگر اضافه کرد: هنرمندان متعهد ایران اسلامی تلاش دارند تا با این همایش، سهم خودرا در زنده نگاه داشتن ارزش های اسلامی ادا کرده و ارزش های این قیام را در اذهان مخاطبین، زنده نگاه دارند.

وی اظهار داشت: در همایش تئاتر خیابانی ۱۵ خرداد قرچک که در کنار پل باقرآباد، محل شهادت شهدای کفن پوش ۱۵ خرداد برگزار می شود، ۶ اثر از هنرمندان متعهد به معرض نمایش گذاشته می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک گفت: نمایش" فرکانس" به کارگردانی میثم رمضانی و نویسندگی میثم سرابانی، نمایش" ابد و یک روز " به کارگردانی و نویسندگی رسول حق شناس، نمایش" تیر خلاص" به کارگردانی رضا تاجیک و نویسندگی رسول حق شناس، نمایش" همه برای پرچم" به کارگردانی و نویسندگی امیرعلی بدلی، نمایش" همه پسران من " به کارگردانی الهه گلستانی و نویسندگی رسول حق شناس و نمایش" خونین ماه" به کارگردانی علیرضا ترامشلو و نویسندگی زهرا کاکاوند اجرا می شود.

برزگر اظهار داشت: این نمایش ها به مدت سه روز و در ساعات ۱۸، ۱۹ و ۲۰ در کنار پل باقرآباد اجرا می شود.

در جریان قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم ورامین، هفت جوان به اسامی سیدمرتضی طباطبایی، حسن خانی، عزت الله رجبی، امیرهوشنگ معصومشاهی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی و ابوالقاسم اردستانی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.منبع:

1400/03/15
15:30:02
5.0 / 5
1113
تگهای خبر: تئاتر , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی