وزیر آموزش و پرورش:

پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان پیشبینی شد

پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان پیشبینی شد

ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان پنج هزار میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شده است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در مسافرت یک روزه خود به استان بوشهر در جمع خبرنگاران اضافه کرد: دولت لایحه رتبه بندی معلمان را تقدیم مجلس کرده و کلیات آن در کمسیون آموزش و تحقیقات به تصویب رسیده است.
وی بیان نمود: همینطور به درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی فوریت این لایحه به رای گیری گذاشته شد و مجلس با اولویت و فوریت آن موافقت نمود و مراحل بررسی و تصویب آن پس از تعطیلات در اولین جلسه مجلس در دستور کارقرار می گیرد.
حاجی میرزایی افزود: با عنایت به این که اعتبار طرح رتبه بندی معلمان از آغاز سال ۱۴۰۰ پیشبینی شده است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی انگیزه خوبی به جهت اینکه این لایحه هر چه سریعتر به قانون تبدیل گردد، دارند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: براین اساس هر زمانی که لایحه رتبه بندی معلمان به تصویب برسد، از آغاز فروردین ۱۴۰۰ برای کسانی که حائز شرایط تشخیص داده شوند و رتبه های مختلف را احراز کنند قابل اعمال خواهد بود.
حاجی میرزایی اظهار داشت: چون در سال نخست باید مراحل احراز صلاحیت ها صورت گیرد این کار به تدریج انجام و معلمان در مدت سه سال در رتبه های مختلف قرار می گیرند.
واکسیناسیون معلمان مردادماه انجام می شود
وی در باره واکسیناسیون فرهنگیان افزود: با هماهنگی هایی که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا انجام شد قرار است معلمان بعنوان یکی ازاقشار حساس جامعه در مردادماه مشمول واکسیناسیون شوند.
حاجی میرازیی افزود: با انجام واکسیناسیون تلاش می شود در مهر آینده مدرسه ها به صورت حضوری برگزار شوند.
وی تصریح کرد: تجربه یک سال کار در شرایط کرونایی به ما و همه جامعه جهانی این حقیقت را اثبات کرد که معلم و مدرسه هیچ جایگزینی ندارند و ازاین رو باید به فضای مدرسه بازگردیم تا بتوانیم آموزش باکیفیت را تجربه نماییم.
دیدار و صحبت در فضای مجازی با معلمان و دانش آموزان از راه شبکه شاد با هدف آگاهی از وضعیت دانش آموزان، برگزاری شورای آموزش و پرورش، شورای معاونان و روسای شهرستان ها و مناطق، افتتاح یک باب واحد آموزشی ۶ کلاسه و بازدید از ۲ حوزه امتحانی دانش آموزان همچون برنامه های سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به استان بوشهر است.


1400/03/13
11:46:04
5.0 / 5
1228
تگهای خبر: آموزش , سفر , كیفیت , مدرسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس دونی