معرفی برگزیدگان دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین

معرفی برگزیدگان دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین

لرستان برگزیدگان دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین معرفی گشتند.


امین آزادبخت دبیر دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: رویداد هنری جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین برای بار دوم با تاکید بر بیان تصویری و هنرمندانه سبک زندگی و آداب و سنن، نمایش جلوه های کار و فعالیت و روایت تصویری فرهنگ پر بار اقوام ایران زمین انجام شد.
وی افزود: این جشنواره سرآغاز و نقطه عطفی در امتداد حفظ و اشاعه فرهنگ بومی، آیین ها و سنن ایرانی با هدف ایجاد وحدت و هم افزایی در میان اقوام اصیل ایرانی در وضعیت موجود بود که با حضور پرشور هنرمندان و با ارائه بیش از ۳۰۰ اثر در دو بخش فیلم کوتاه مستند و عکس انجام شد.
آزادبخت افزود: آنچه که هیات داوران دومین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در نظر داشتند، نگاه خلاقانه و هنرمندانه عکاسان و فیلم سازان در نمایش آیین ها، سنن و جلوه های زیبای زندگی اقوام کهن ایران زمین بود.
وی بیان کرد: این جشنواره می تواند ضمن فراهم کردن بستری مناسب در امتداد ارائه توانمندی ها و خلاقیت های هنرمندان، گامی موثر در جهت ارائه تصاویر ماندگار و نمایش جلوه های مختلف زندگی و آداب و سنن فرهنگی اقوام مختلف باشد.

دبیر دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین اشاره کرد: به خاطر شرایطی که بواسطه همه گیری ویروس کرونا در کشور حاکم شده و به جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی، باوجود میل باطنی هیئت داوران، داوری این جشنواره بصورت مجازی انجام گرفت و آیین اختتامیه نیز بصورت برخط برگزار می شود.
وی افزود: در بخش عکس و در مرحله اول قضاوت از میان بیش از ۲۰۰ اثر ارسالی، ۵۵ اثر کاندیدا و ۳۰ اثر انتخاب شدند که از میان ۳۰ اثر راه یافته به مرحله نهایی، ۵ اثر جوایز اول تا پنجم را از آن خود کردند که در نتیجه نهایی پرویز گلی زاده، امین رحمانی، محمد وروانی فراهانی، معصومه فریبرزی و حامد نیرومند به ترتیب حائز رتبه اول تا پنجم شدند.
آزادبخت اظهار داشت: در بخش فیلم مستند کوتاه در مرحله اول قضاوت از میان بیش از ۴۰ اثر ارسالی، ۱۵ اثر کاندید نهایی شدند و از این میان هیات داوران اثری را شایسته رتبه اول و دوم ندانست و فرزانه عینی (چنارهای چارچنار) و رضا پارسا ( یادگارهای فروریخته بم) به ترتیب سوم و چهارم شدند.



1400/03/03
20:50:45
5.0 / 5
329
تگهای خبر: جشنواره , خلاقیت , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس دونی