فراخوان اتحادیه موسسات قرآنی مقدمه اجرای سند قرآن و فضای مجازی است

فراخوان اتحادیه موسسات قرآنی مقدمه اجرای سند قرآن و فضای مجازی است

به گزارش لباس دونی مدیرعامل اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت اظهار داشت: فراخوان این اتحادیه برای تولید فیلمها و اپلیکیشن های قرآنی،  مقدمه ای برای اجرای سند قرآن و فضای مجازی است.محمد انجم شعاع روز یکشنبه به خبرنگار معارف ایرنا اظهار داشت: اسفند سال ۹۹ نقطه عطفی در کارهای قرآنی در فضای مجازی رخ داد. چون ما در کمیسیون تبلیغ و ترویج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پذیرفتیم تا با تاکید بر موسسات توانمندی که در حوزه آی تی کار کرده اند، برنامه های جامع قرآن و فضای مجازی را شروع نماییم. البته در سند قرآن و فضای مجازی نیازمندیم تا مباحث مفصلی را درباره نحوه اجرائی شدن بیش از سی برنامه ای که در این سند آمده، مطرح نماییم.

وی اضافه کرد: در همین راستا به جهت اینکه آغازگر این بحث باشیم و تعامل اتحادیه با موسسات و مجموعه های توانمند در حوزه فضای مجازی و چند رسانه ای افزایش یابد و از جانب دیگر مقدمه ای برای ایجاد بانک اطلاعات به وجود آمده باشد، با حمایت شورای توسعه فرهنگ قرآنی فراخوانی را اعلام کردیم تا از ۶۰ اثری که در حوزه فضای مجازی و در رابطه با آموزش های عمومی و تخصصی و همین طور تبلیغ و ترویجی تولید شود، حمایت نماییم و به همین دلیل اعتباری را دریافت کردیم که با بیان نخستین فراخوان تلاش می نماییم تا در زمینه فضای مجازی، آثار و محصولات مرتبط را دریافت نماییم.

انجم شعاع افزود: مساله حمایت بعنوان آغازگر کار قرآن و فضای مجازی است؛ بااینکه اعتبارات حمایتی ما به اندازه فعالیت و محصولی نیست که علاقه مندان ارائه خواهند کرد ولی همین تولیدات تعاملی خواهد بود تا در آینده حمایت های بیشتری را برای کارهای بزرگ موسسات قرآنی، مصنفان و پدیدآورندگان آثار قرآنی در این عرصه فراهم آورد.

به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت در امتداد پذیرش مسئولیت اجرائی برنامه جامع قرآن و فضای مجازی و همین طور بمنظور پشتیبانی از تولید و عرضه کالا و خدمات فرهنگی، هنری و رسانه ای موثر در ایجاد انگیزه و جذب اقشار مختلف به آموزش عمومی قرآن و توسعه تولیدات چند رسانه ای فضای مجازی، در نظر دارد آثار مذکور را شناسایی و برمبنای بخشنامه های تخصصی حمایت کند.

این اتحادیه از مدیران، معلمان موسسات فرهنگی، موسسات قرآن و عترت و مصنفان خواست تا آثار تولیدی خودرا بمنظور قرارگیری در پروسه بررسی و حمایت ارسال نمایند.

موضوعات این فراخوان شامل تألیف کتاب حوزه آموزش عمومی، تولید نرم افزار کامپیوتری، تولید اپیلیکیشن تلفن همراه، تولید فیلم آموزشی مربی محور روخوانی، فیلم آموزشی مربی محور روان خوانی و صحیح خوانی، فیلم آموزشی مربی محور تجوید قرآن، فیلم آموزشی صحیح و زیباخوانی نماز، فیلم آموزشی مربی محور حفظ عمومی قرآن و فیلم آموزشی مربی محور مفاهیم قرآن است.

تولید موشن گرافی صوت محور با تصاویر گرافیکی روخوانی یا روان خوانی و صحیح خوانی، تجوید قرآن، صحیح و زیباخوانی نماز، حفظ عمومی قرآن، مفاهیم قرآن، تولید انیمیشن روخوانی برای کودکان، تولید انیمیشن روان خوانی و صحیح خوانی برای کودکان و تولید انیمیشن صحیح و زیباخوانی برای کودکان از دیگر موضوعات این فراخوان است.

پدید آورندگان آثار با تکمیل جدول شناسنامه محصول قرآنی، آثار خودرا که تولید سال ۱۳۹۸ و پس از آن باشد، به دفتر اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت به آدرس خیابان سمیه، تقاطع خیابان استاد نجات الهی، پلاک ۲۴۱، طبقه سوم، واحد هفت کد پستی ۱۵۹۹۸۱۹۶۲۰ ارسال نمایند.
منبع:

1400/03/02
12:52:30
5.0 / 5
1105
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خدمات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس دونی