خدادی:

خبرنگار چشم وگوش جامعه است

خبرنگار چشم وگوش جامعه است

لباس دونی: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اسلامی نوشت: خبرنگار چشم وگوش جامعه است، هیچکس نمی تواند و نباید او را از روشنگری و آگاهی بخشی منع کند چه رسد به ضرب و شتم.محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی در این پیام توئیتری متذکر شد: خبرنگار چشم وگوش جامعه است، هیچکس نمی تواند و نباید اورا از روشنگری و آگاهی بخشی منع کند چه رسد به ضرب و شتم!

در۲۴ساعت گذشته پیگیر برخورد با خاطی و دلجویی از خبرنگار محترم بودم. از دکتر زالی هم بخاطرهمراهی مسئولانه ممنونم.

نقدخودمان: نبود کارت خبرنگاری واحد برای تسهیل مأموریت اهالی رسانه!

محکومیت تعرض و ضرب و شتمِ خبرنگار روزنامه «صبح نو»
روز دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ماه، خانم فائزه‌ی مؤمنی، خبرنگار روزنامه‌ی بامداد نو، برای تهیه‌ی گزارش از جریان واکسیناسیون، به مجموعه‌ی ساعی مراجعه نموده و پس تهیه‌ی گزارش و مصاحبه با عوامل کادر درمان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در هنگام بازگشت از مجموعه توسط یکی از مأموران حراست متوقف شده و مورد بازخواست قرار می گیرد. آنها به طور غیرقانونی وسایل خبرنگاری او را مطالبه می کنند و با درگیر شدن با ایشان باعث شکستگی انگشت وی می شوند و این خبرنگار مجبور به عمل جراحی دست می شود.

نهایتاً مأمور حراست بعد از آنکه به زور وسایل خبرنگاری خانم مؤمنی را از او می گیرد صدای مصاحبه های ضبط شده ایشان را پاک می کند.

انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران، این رفتار را قویاً محکوم و اعلام نموده که انتظار دارد مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به سرعت با این رفتار غیرقانونی و خودسرانه ی عوامل خود برخوردهای قانونی را انجام دهند. همینطور رسماً از خانم مؤمنی عذرخواهی به عمل آورند.

انجمن همینطور از مسؤلان قضایی خواست شکایت این خبرنگار را بدون تبعیض و عادلانه مورد رسیدگی قرار داده تا عبرتی برای متجاوزان به حقوق روزنامه نگاران کشور باشد.

در پیام انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران آمده است: ما عمیقاً متأسفیم که بی اعتنائی مسؤلان کشوری به حقوق رسانه ها و روزنامه نگاران و تعدد موارد نقض امنیت حرفه‌ی روزنامه نگاری به صورت های مختلف به حدی رسیده است که هرکس به خود اجازه می دهد چنین رفتار مجرمانه، سخیف و تهاجمی را نسبت به یک خبرنگار انجام دهد.

اقدام این مأمور حراست فقط حمله به یک خبرنگار نیست، بلکه تعرضی است به حریم روزنامه نگاری و فعالیت رسانه ای کشور. به همین ترتیب مسؤلان آن مأمور متعرض و مسؤلان قضایی می بایست با این مورد چنان رفتار کنند که در خور شأن امنیت این حرفه باشد.

برخورد با خبرنگار باعث تکدرخاطر خدمتگذاران نظام بهداشت شد

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهیدبهشتی هم اعلام نمود: به دنبال حادثه ناخوشایند برخورد با یکی از خبرنگاران در یکی از مراکز اقماری و غیر دایمی واکسیناسیون دانشگاه که باعث تکدر خاطر خدمتگزاران نظام بهداشت و سلامت و اصحاب و فعالان فرهیخته رسانه و همینطور به صورت ویژه هیئت رییسه دانشگاه شد، برپایه دستور دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه و برپایه بالاترین اختیارات قانونی ریاست دانشگاه به استناد ماده ۱۳ قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، فرد مورد نظر بلافاصله به صورت آماده به خدمت درآمده است و پرونده وی به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه ارجاع شد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ضمن قدردانی از تلاشهای همکاران رسانه ای در مدت مبارزه با ویروس کرونا؛ ارتباط با دوستان و همکاران رسانه ای در این زمان را بسیار مشفقانه، همدلانه و نزدیک دانست و ابراز امیدواری کرد اتفاق مشابه، دیگر تکرار نگردد و همکاری بسیار نزدیک با اصحاب رسانه همچنان مستمر و مستحکم ادامه یابد.


1400/02/30
21:53:35
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: خدمات , وزارت ارشاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس دونی