راه اندازی مركز تخصصی شاهنامه خوانی در قم

راه اندازی مركز تخصصی شاهنامه خوانی در قم

لباس دونی: قم همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، مرکز تخصصی خوانش متون کهن با محوریت شاهنامه خوانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم شروع به کار کرد.


همزمان با ۲۵ اردیبهشت سالروز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، آیین بازگشایی و شروع به کار مرکز تخصصی خوانش متون کهن با محوریت شاهنامه خوانی و با حضور حامد حجتی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، استاد سید علی بنی فاطمی و استاد عزتی پور از فعالان ادبی و هنری استان قم اجرا شد.
حامد حجتی در این مراسم خوانش متون کهن در قم را افتخاری بسیار بزرگ برای اهالی ادب و صاحبان ذوق و فرهنگ عنوان نمود.
وی با اشاره به این که کانون استان قم سومین مرکز تخصصی متون کهن کودک و نوجوان در کشور است از برنامه ریزی های صورت گرفته برای بهره برداری از این ظرفیت به وجود آمده آگاهی داد.
پخش پیام های تصویری دکتر «جلال الدین کزازی» شاعر، نویسنده و شاهنامه پژوه نامدار کشور، «مصطفی رحماندوست» شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، «آتوسا صالحی» از فعالان حوزه شاهنامه، «انسیه موسویان» مدیر مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری و «جلال خالقی مطلق» پژوهشگر و شاهنامه پژوه از دیگر بخش هایی این مراسم بود.
نقالی و شاهنامه خوانی سیده لیلا موسوی هنرمند قمی به همراه علی اکبر ریاضی شاهنامه خوان ۱۰ ساله و برگزاری نشست خبری با حضور اهالی رسانه اختتام بخش مراسم بود.
منبع:

1400/02/30
12:48:57
5.0 / 5
1188
تگهای خبر: تخصص , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس دونی