رییس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی:

در میبد زیلو را نفس می كشند!

در میبد زیلو را نفس می كشند!

لباس دونی: رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، اظهار داشت: لازمه توسعه میراث فرهنگی همكاری هنرمندان، نخبگان و دولت می باشد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، «غدا هیجاوی» در مراسم انتخاب میبد بعنوان شهر جهانی زیلو كه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی كشور برگزار شد، اظهار نمود: لازمه توسعه میراث فرهنگی همكاری هنرمندان، نخبگان و دولت می باشد.
وی آموزش زیلوبافی در مدارس و دانشگاه ها را ضروری دانست و بیان كرد: مسئولان فرهنگی و هنری باید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر از پیش نسبت به نگهداری از این میراث ثمین اقدام نمایند.
رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی اضافه كرد: در تحقیقات به دست آمده به ما ثابت شده كه در میبد تمام افراد زیلو را نفس كشیده و به آن عشق می ورزند.
این مسوول، پیشرفت درست و خلاقیت را از دیگر لزوم های اجرایی در امتداد نگهداری از زیلو عنوان نمود و افزود: زیلو بعنوان یك فرش سلامت در جهان شناخته و معرفی شده است.
وی با اشاره به اینكه زیلو مانند دیگر میراث بشر مورد توجه انسان های امروزی است، اشاره كرد: مردم میبد باید با خلاقیت این مهم را بیشتر از پیش برای آیندگان حفظ و نسبت به انتقال این مهارت از نسل گذشته به نسل جدید اقدام نمایند.
رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی درانتها با اشاره به اینكه مردم ایران در سطح جهان بعنوان مردمانی حامی میراث بومی خود شناخته شدند، اظهار داشت: از مردم میبد خواش می كنم چون گذشته با نگهداری از زیلو این فرهنگ میراثی را حفظ و به مردم جهان معرفی كنند.1397/11/30
14:26:46
5.0 / 5
4570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس دونی