سرپرست میراث فرهنگی كرمانشاه:

فرآیندهای سرمایه گذاری در بخش گردشگری كرمانشاه تسهیل می شود

فرآیندهای سرمایه گذاری در بخش گردشگری كرمانشاه تسهیل می شود

ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه برای تشویق سرمایه گذاران در استان در حوزه ایجاد زیرساخت ها کمک می نماییم، اظهار داشت: تسریع و تسهیل در فرایند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و صنایع دستی در دستور کار این اداره کل است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، «جبار گوهری» روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار سنقر و کلیایی اضافه کرد: ایجاد فضای رقابتی بین سرمایه گذاران در حوزه گردشگری فرصت اجرای پروژه های کارآمدتر را پیش روی ما می گذارد و قطعا از ایجاد این فضا حمایت می نماییم.
وی در ادامه اظهار داشت: شهرستان سنقر و کلیایی به لحاظ جاذبه های گردشگری از ظرفیت های بسیاری برخوردار می باشد که باید با برنامه ریزی مناسب معرفی و شرایط حضور سرمایه گذاران را فراهم نمود.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، بیان اینکه در حوزه گردشگری آبی شهرستان سنقر با وجود ۲ سد مهم از ظرفیت بسیار زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در حوزه سد جامیشان سرمایه گذاران گوناگونی برای راه اندازی تأسیسات گردشگری اعلام آمادگی کرده اند.
گوهری همینطور در مورد مرمت حمام های تاریخی سنقر و کلیایی و بازبینی در ضوابط بافت تاریخی شهر سنقر، اظهار داشت: در حوزه مرمت آثار و بناهای تاریخی رویکرد ما باید با مردم و برای مردم باشد.
او عنوان کرد: مرمت بناهای تاریخی باید به سمتی برود که منجر به زنده سازی و بهره برداری از آن بنا شود تا باردیگر شاهد تخریب آن نباشیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه همینطور در مورد راه اندازی بازارچه صنایع دستی در شهر سنقر، عنوان کرد: لزوم مکان یابی مناسب که بتواند بازده اقتصادی لازم را برای صنعتگران داشته باشد، ضروریست و ازاین رو آماده همکاری با فرمانداری و شهرداری سنقر برای مشارکت در راه اندازی بازارچه صنایع دستی هستیم.
آمادگی فرمانداری برای پشتیبانی از سرمایه گذاری
فرماندار سنقر و کلیایی هم در این دیدار اظهار داشت: در ۲ دهه گذشته ۲ سد جامیشان و شهدا در این شهرستان راه اندازی شده که فرصت کم نظیری را برای سرمایه گذاری در حوزه تفریحات آبی بوجود آورده است.
«غلامرضا مرتضوی» اضافه کرد: در سالهای گذشته در حوزه سد جامیشان کلنگ زنی شده که هنوز به سرانجام نرسیده و امیدواریم با بیان آمادگی سرمایه گذاران جدید شاهد اتفاقات مثبتی در به سرانجام رسیدن طرح های گردشگری در حوزه این سد باشیم.
وی عنوان کرد: ارتقای زیرساخت های شهرستان سنقر و کلیایی در حوزه های مختلف راه، برق در حال انجام و شرایط برای اجرای طرح های گردشگری فراهم است.
مرتضوی افزود: در حوزه صنایع دستی هم برخی تولیدات هنرمندان شهرستان در حوزه فرش و چاقوسازی بسیار شاخص است و احتیاج به حمایت دارد.
سامان دهی سراب سنقر و رفع موانع میراثی و کمک به توسعه آن، سامان دهی محوطه بقعه مالک و توجه به بافت تاریخی شهر سنقر از دیگر مواردی بود که توسط فرماندار سنقر و کلیایی عنوان شد.
سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در چارچوب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.


1400/02/01
22:46:53
5.0 / 5
1083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی