افخمی از او یك فرشته بود تا احضار

افخمی از او یك فرشته بود تا احضار

سریال «احضار» با سوژه ای ماورایی و استفاده از نابازیگران در نقش های اصلی، تجربه ای جدید البته با استفاده از تکنیک های پیشین در راه فیلمسازی علیرضا افخمی است.کارگردان مجموعه احضار، علیرضا افخمی یکی از مجموعه سازان سیماست که از پیشگامان در تولید سریال های ماورایی در سیما به شمار می آید.

او شروعی خوب برای سریال احضار در نظر گرفته است. کار را با سفر دانشجویی که در دهه جدید بسیار معمول و باب شده است آغاز می کند. دانشجویانی که در بین آنها یک دختر عمه و دختر دایی حضور دارند و محسن کامرانی (هم کلاسی آنها) که پیشتر قصد داشته با دختر عمه (مائده) ازدواج ولی بعد به علت اختلاف نظرهای پیش آمده، تصمیم می گیرد با دختر دایی (زهره) ازدواج کند. سفر بهانه خوبی برای آغاز سریال است و کارگردان با ایجاد تعلیق و روایت درست از فضای ماورایی مخاطب را با خود همراه می کند.

از سوی دیگر انتخاب نابازیگران برای شروع داستان تاحدی منطقی است؛ کاری که در اغلب کارهای دلهره آور شاهد می باشیم چونکه افراد ناشناس در ذهن مخاطب باورپذیری صحنه های دلهره آور را بیشتر از پیش بالا می برند.

افخمی پیشتر هم از نابازیگران برای روند داستان دلهره آور بهره برده بود. اگر نگاهی به سریال او یک فرشته بود بکنیم خواهیم دید بازیگری نقش شیطان با نام فرشته را به عهده بهاره افشاری گذاشت. در آن مقطع این بازیگر تنها نقشی فرعی در سریال مسافر پر دردسر را بازی کرده بود که این سریال چندان هم مورد اقبال قرار نگرفت و افشاری با سریال افخمی به شهرت رسید. علیرضا افخمی با استفاده از بهاره افشاری ترس را در ذهن بیننده نهادینه و با انتخاب درست، این بازیگر را به عرصه سینما و تلویزیون معرفی نمود.

افخمی این گونه را می شناسد و با درایت مخاطب را در قسمت های اول با سریال همراه کرده است. فضای خوبی که خلق کرده بعلاوه ریتم مناسب همینطور استفاده از بازیگرانی که کمتر در قاب تلویزیون دیده می شوند همینطور جوانانی که در قسمت های ابتدایی معرفی کرده است، همگی در پیشبرد داستان و گرایش مخاطب به قصه ای که مقرر است افخمی روایت کند بسیار موثر است.منبع:

1400/01/29
22:09:26
5.0 / 5
1081
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لباس دونی