احیای تفاهمنامه خواهرخواندگی لاهور با شهرهای ایران بررسی گردید

احیای تفاهمنامه خواهرخواندگی لاهور با شهرهای ایران بررسی گردید

به گزارش لباس دونی هیات سازمان غیردولتی ˮایندوسˮ در پاکستان، فعال در حوزه مدیریت منابع انسانی و فرهنگی و رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، زمینه های احیای تفاهمنامه های خواهرخواندگی میان شهر ˮلاهورˮ با شهرهای مشهدمقدس و اصفهان را بررسی کردند.به گزارش روز شنبه ایرنا، "سجاد حیدر" مدیر اجرایی بنیاد ایندوس و هیات همراه با حضور در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر «لاهور» با «جعفر روناس» رئیس نمایندگی کشورمان دیدار نمود.

در این دیدار تقویت و توسعه روابط فرهنگی، آموزشی و سیاحتی با احیای تفاهمنامه های خواهرخواندگی بین شهرهای لاهور، اصفهان و مشهد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیر اجرایی بنیاد ایندوس در پاکستان با اشاره به اینکه این سازمان غیردولتی در قالب تفاهمنامه های موسسه فرهنگی اکو، می تواند در زمینه همکاریهای آموزشی بین دو کشور همسایه فعالیت کند تصریح کرد: در این حوزه ظرفیت های بالقوه ای در گسترش روابط بین دو کشور وجود دارد.

سجاد حیدر همینطور ضمن اشاره به اهمیّت فعالیّت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران برای آشنایی مردم پاکستان با فرهنگ و تمدن غنی ایران اسلامی اظهار داشت: هر چند فن آوری اطلاعات و فضای مجازی در ۲۰ سال قبل رشد و تاثیرات چشم گیر و شگرفتی در جامعه پاکستان برجای گذاشته است اما این رشد نتوانسته است به صورت شایسته ملت های ایران و پاکستان بعنوان دو کشور همسایه و مسلمان را به یکدیگر نزدیک تر کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کارشناسان و پژوهشگران متعهد و متبحر با بنیاد ایندوس همکاری می کنند، تصریح کرد: این بنیاد می تواند زمینه ارتباطی بین موسسات آموزش عالی همچون دانشگاه های و نهادهای فرهنگی دو کشور و در نهایت تقویت و رشد ارتباطات مردم با مردم را فراهم سازد.

مدیراجرایی بنیاد ایندوس به میراث مشترک فرهنگی، تاریخی و تمدنی بین لاهور مرکز ایالت پنجاب و پایتخت فرهنگی پاکستان با دو شهر زیارتی، سیاحتی و تاریخی اصفهان و مشهد اشاره نمود و اضافه کرد: ظرفیت های زیادی برای تبادلات فرهنگی، آموزشی، گردشگری و هنری بین لاهور و دو شهر اصفهان و مشهد از پیش فراهم است و تنها با مدیریت هوشمندانه میتوان از پتانسیل بالقوه و موجود، نهایت بهره برداری و استفاده را برد.

جعفر روناس هم آمادگی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران را در همکاری با بنیاد ایندوس برای احیاء تفاهمنامه های خواهرخواندگی در قالب موسسه فرهنگی اکو اعلام و افزود: در گام اول ارتباط با بخش های بین الملل سه شهرداری برقرار خواهد شد و بعد از آن طی برنامه زمانبندی شده، با فعال کردن سایر بخش های مرتبط و در نظر گرفتن ظرفیت های مندرج در تفاهمنامه ها برنامه ریزی خواهد شد.

بنیاد ایندوس یک سازمان غیر دولتی می باشد که در حوزه مدیریت منابع انسانی فعالیت می کند. از اهداف آن بنیاد، عرضه تسهیلات آموزشی و خدمات فرهنگی به شهروندان پاکستانی و زمینه سازی برای توسعه روابط با کشورهای همسایه است.منبع:

1400/01/28
10:54:49
5.0 / 5
1093
تگهای خبر: آموزش , خدمات , نمایندگی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی