بررسی رابطه ایران و لهستان بین دو جنگ جهانی

بررسی رابطه ایران و لهستان بین دو جنگ جهانی

ایران و لهستان سابقه پشت سر گذاشتن رابطه تاریخی پانصدساله را دارند، بنابراین مناسبات بین این دو کشور در حوزه های مختلف در همایشی با عنوان «ایران و لهستان بین دو جنگ جهانی» در دانشگاه تهران بررسی می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، با آخر جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸ میلادی شرایط جدیدی در نظام بین الملل شکل گرفت که تاثیرات عمیقی در جامعه جهانی همچون ایران و لهستان به جا گذاشت. این دو کشور با استقرار نظام های سیاسی جدید پیمان مودت برای توسعه روابط دوجانبه را امضا کردند که امروز با گذشت بیشتر از ۹۰ سال از این رویداد فرصت مناسبی فراهم شده تا فضای تاریخی آن دوره با تاکید بر مناسبات دوجانبه در سالهای ۱۹۱۸-۱۹۳۹ میلادی و از وجوه مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بررسی شود.
این همایش با همکاری دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و سفارت لهستان در ایران در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه (۲۵-۲۶ فروردین ۱۴۰۰) به صورت مجازی در برنامه زوم برگزار می شود.
علاوه بر مقامات رسمی، چند متخصص و ایران شناس لهستانی و اروپایی مانند «پیسارسکی»، «واشیلفسکی»، «یاکوسکی»، «کلودکوسکی» و «زائور قاسموف»، استادان و پژوهشگران ایرانی چون «علیرضا دولتشاهی»، «الهام ملک زاده»، «علی شهیدی»، «گودرز رشتیانی»، «علی کالیراد» و «حامد کاظم زاده» در این همایش سخنرانی خواهند داشت.
شرکت دانشجویان و پژوهشگران در این همایش مجازی آزاد و مجانی است و لینک شرکت در برنامه از راه پلت فرم زومhttps: //us02web.zoom.us/j/84792081300 است.
منبع:

1400/01/26
11:07:49
5.0 / 5
1130
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس دونی