نخبه قرآنی:

پوشش اخبار قرآنی در مقایسه با ورزش متعادل نیست

پوشش اخبار قرآنی در مقایسه با ورزش متعادل نیست

نخبه قرآنی و رئیس فرهنگسرای قرآن تهران می گوید: میزان بهره مندی مردم از قرآن برای فرهنگ سازی و یاد گرفتن درس های قرآنی متاثر از ذائقه سازی در رسانه ها بوده و این توانایی بزرگ هنوز جدی گرفته نشده است تا جایی که حتی هیچ تعادلی بین پوشش اخبار قرآنی و ورزشی وجود ندارد.


«رحیم خاکی» که خبرگزاری بین المللی قرآن را تاسیس کرده، دانشجوی دکتری مدیریت رسانه در دانشگاه تهران و عضو هیات علمی رسمی جهاد دانشگاهی است و باتوجه به تجربه و دانشی که در زمینه های قرآنی و رسانه دارد، خبر قرآنی را پاک ترین خبر توصیف می کند.
وی در اولین همایش نخبگان طی سال ۱۳۸۳ از جانب رئیس جمهوری وقت و به انتخاب سازمان اوقاف و امور خیریه مورد تجلیل قرار گرفت و اولین استاد قرآن است که در مهر ۱۳۸۹ از جانب بنیاد ملی نخبگان بعنوان نخبه‌ی قرآنی معرفی گردید و نشان درجه‌ی یک این بنیاد را از دست رئیس جمهوری دریافت کرد.
استاد خاکی که متولد ۱۳۵۳ در مراغه است، روز یکشنبه با حضور در دفتر نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در این کهن شهر، به سوال های خبرنگار ایرنا پاسخ داد و تلاوت آیات هشت تا ۱۲ سوره «فاطر» در آخر این مصاحبه که بوسیله اینستاگرام به صورت زنده پخش گردید و مورد استقبال قرار گرفت، حال و هوای معنوی به گفت وگوی خبری اش بخشید.
اطلاع رسانی در زمینه کارهای قرآنی را به چه صورت ارزیابی می کنید؟
پاسخ: خبر قرآنی، پاک ترین خبر است؛ البته باید بین «خبر از قرآن» و «خبر قرآنی» تفاوت قائل شویم؛ در زمینه «خبر از قرآن» سوژه ها از این کتاب آسمانی گرفته می شود و برای همه زمان ها کاربرد دارد.
اگر هم رویدادهای قرآنی را بخواهیم اطلاع رسانی نماییم، بدون شک گام ارزشمندی در راه «خبر قرآنی» برداشته ایم؛ خبر قرآنی در همه رسانه ها باید تولید شود و اینکه رسانه ها منتظر باشند که فقط خبرگزاری ها و رسانه های تخصصی به پوشش این رویدادها اقدام نمایند، جفا در حق قرآن است.
استاد خاکی: این که رسانه ها منتظر باشند که فقط خبرگزاری های قرآنی به پوشش این رویدادها اقدام نمایند، جفا در حق قرآن است
خبرگزاری قرآن وظیفه تخصصی خودش را انجام می دهد اما بقیه رسانه ها نیز باید شبکه ها و ستون های تخخصی قرآنی داشته باشد، مثل حوزه ورزش که هم شبکه مستقل دارد و هم رویدادهای آن در بقیه رسانه ها به صورت پررنگ پوشش داده می شود.
ما در خبر قرآنی بسیار فقیر هستیم برای اینکه طی دهه های گذشته فضای قرآنی جدی گرفته نشده است؛ شما بعنوان خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی برای ورود بنده یک جایگاه طراحی نموده اید که نشان از اهمیت دادن این رسانه به کارهای قرآنی است یا همین تلاش تان برای معرفی چهره های قرآنی باارزش است اما متاسفانه در رسانه های مختلف پوشش اخبار قرآنی برازنده جمهوری اسلامی نیست.
پشت صحنه تلاوت استاد خاکی در ایرنای مراغه


منبع:

1400/01/08
11:55:37
5.0 / 5
1132
تگهای خبر: تخصص , طراحی , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس دونی