سه هزار چادر یكبار مصرف بین زوار حرم حضرت معصومه توزیع می شود

سه هزار چادر یكبار مصرف بین زوار حرم حضرت معصومه توزیع می شود

قم  مسئول اداره رواق خواهران آستان حضرت معصومه از اجرای طرح چادر یک بار مصرف برای خواهران در روزهای نوروز در آستان بانوی کرامت آگاهی داد و اضافه کرد:  در حال حاضر روزانه سه هزار چادر در قالب طرح چادر یک بار مصرف به زوار بانوی کرامت تحویل داده می شود.


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا، فاطمه نادری طی گفت وگویی با اعلان اینکه خادمان اداره رواق خواهران برای حفظ سلامت زوار آستان مقدس بانوی کرامت در روزهای سال نو برنامه های متنوع بهداشتی را دنبال می کنند گفت: این ویژه برنامه ها با خوش آمدگویی به زوار و اهدای گل به آنها در لحظه تحویل سال شروع شده است.
نادری با اعلان اینکه اداره رواق خواهران تعداد ۶ هزار چادر در اختیار دارد که به هنگام ورود بانوان به حرم در اختیار آنها قرار می دهد اظهار داشت: طرح تحویل چادر یکبار مصرف در روزهای نوروز در حرم حضرت معصومه اجرا می شود.
مسئول رواق خواهران حرم بانوی کرامت در ادامه اشاره کرد: در طرح فوق هنگامی که چادری در اختیار بانویی قرار گرفت برای حفظ سلامت زوار آن چادر مجدد مورد استفاده قرار نگرفته و برای شست و شو ارسال می شود که هم اکنون روزانه ۳ هزار چادر در قالب طرح چادر یک بار مصرف به زوار بانوی کرامت تحویل داده می شود.
نادری همین طور از توزیع کتابچه های در رابطه با موضوع حجاب و عفاف به هنگام تحویل چادر به خواهران یاد و عنوان کرد: در این کتابچه ها احادیث با محوریت حجاب و عفاف و آثار پاکدامنی تبیین شده است.
وی افزود: در روزهای نوروز تعدادی چادر به صورت مقطعی برای دختران نوجوان که حجاب نسبی خوبی دارند اما چادر ندارند از طرف آستان کریمه دوده به یادگار اهدا می شود و از آنها خواسته می شود که از این به بعد در تمامی مکان های عمومی ملبس به چادر باشند؛ این چادرها از طرف خادمان و خیران تهیه شده و متبرک می شود.
مسئول اداره رواق خواهران اضافه کرد: برای حفظ سلامت زوار آستان مقدس بانوی کرامت، دستگاه های ضدعفونی کننده دست در مکان های مختلف آستان مقدس تعبیه شده و همین طور برای ورود به آستان مقدس داشتن ماسک الزامی است و به کسانی که ماسک ندارند هنگام ورود به حرم ماسک داده می شود.
نادری با اعلان اینکه در اداره رواق خواهران ۶ هزار خادم فعالیت می نمایند اشاره کرد: در روزهای نوروز روزانه هزار خادم در هر ۲۴ ساعت مشغول خدمت رسانی به زوار بوده و بطور متوسط در شیفت های خلوت ۷۰ تا ۸۰ خادم و در شیفت های شلوغ ۱۱۰ تا ۱۲۰ خادم به زوار آستان مقدس بانوی کرامت خدمت رسانی می کنند و خادمان اضافه بر شیفت های خدمتی خود در شیفت های فوق العاده نیز مشغول خدمت رسانی به زوار آستان مقدس بانوی کرامت خواهند بود.
وی افزود: در روزهای نوروز بمنظور استقبال از زوار و خدمت رسانی به آنها خادمان در قالب خادمان انتظامات و ارشاد، اقامه نماز، کفشداری و دربان و حافظان حرم با محوریت انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در حال خدمت رسانی هستند.
وی تصریح کرد: برای حفظ سلامت زوار تمامی مسیرهای منتهی به روضه منوره حضرت معصومه در ضلع شمالی، شرقی و غربی و دیگر مسیرهای ورودی به شکلی آماده سازی شده که مسیر ورودی و خروجی برای زوار مشخص باشد و زوار با حرکت در این مسیرها می توانند بدون معطلی و زیاد شدن حجم ترافیک زیارت کرده و بعد از انجام زیارت و سلام به رواق های حرم و فضای باز وارد شوند./


1400/01/05
00:55:20
5.0 / 5
1057
تگهای خبر: دامن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس دونی