مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان:

توسعه كتابخانه های سیار در هرمزگان سیاست كانون است

توسعه كتابخانه های سیار در هرمزگان سیاست كانون است

به گزارش لباس دونی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان اظهار داشت: سیاست کانون توسعه و گستردش کتابخانه های سیار در سطح روستاها و مناطق مختلف شهری این استان است.


پروین پشتکوهی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: ازمصادیق توسعه عدالت اجتماعی و آموزشی می توان به کتابخانه های سیار کانون اشاره نمود که در آن یک مربی با یک دستگاه خودروی مجهز به کتاب و امکانات فرهنگی به روستاها و مناطق کم برخوردار حاشیه شهرها مراجعه و کارهای متنوعی را به مخاطبان کودک و نوجوان خود ارائه می دهد.
وی با اعلان اینکه کتابخانه های سیار بهترین فرصت برای ارائه خدمات فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان در شهرها و روستاهاست، تصریح کرد: تمام تلاش مربیان مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشف و پرورش استعدادهای مختلف اعضای خود است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان همچنین، یکی از دغدغه های جدی در کانون پرورش فکری این استان، ایجاد شعبه های جدید عنوان نمود و اضافه کرد: هنوز در چهار شهرستان رودان، بشاگرد، پارسیان و خمیر کانون شعبه ندارند و این بسیاربرای ما کانونی ها دردناک است.
پشتکوهی تصریح کرد: در بعضی شهرستان ها مثل خود مرکز استان (بندرعباس) و میناب نیاز به راه اندازی چند شعبه داریم و بعنوان مثال به سبب گستره جمعیتی در اولین فرصت طرح کانون بر این است که یک مرکز در شهرک پیامبراعظم بندرعباس راه اندازی شود یا در شهرستان میناب نیاز وجود ۲ شعبه نیاز لازم است.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر در استان هرمزگان، ۲ کتابخانه سیار روستایی در شهرها و روستاهای بندرعباس و فین فعال است، بیان داشت: افزون بر ۱۵ روستا در حوزه فعالیت مرکز سیار روستایی بندرعباس وجود دارد و تا کنون بیش از ۲ هزار جلد کتاب در اختیار کتابخانه سیار روستایی این شهرستان قرار گرفته است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان افزود: مرکز سیار روستایی بندرعباس نزدیک به ۲۴۰نفر عضو دارد و منطقه فین از توابع بندرعباس نیز با پنج روستا و ۱۱ مدرسه، دارای ۲۹۷ عضو می باشد.
۲ کتابخانه سیار روستایی شهرستان بندرعباس و بخش فین مهرماه سال ۹۸ همزمان با هفته ملی کودک (۱۳تا ۱۹مهر) در کانون پرورش فکری کودکان شماره یک به بهره برداری رسید، درحال حاضر ۱۵ مرکز ثابت، ۲ مرکز پستی و ۲ مرکز سیار در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان فعال می باشند.منبع:

1400/01/03
13:14:01
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , مدرسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی