مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی:

شب شعر بین المللی مقاومت در شهر یزد

شب شعر بین المللی مقاومت در شهر یزد

به گزارش لباس دونی ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد اظهار داشت: به یاد چهار هزار شهید استان، شب شعر بین المللی مقاومت با عنوان «حسن یوسف » نهم فروردین ماه سال 1400 پس از نماز مغررب و عشا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تکیه امیرچخماق این شهر انجام می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، مجید جوادیان زاده روز سه شنبه در آیین رونمایی از پوستر شب شعر مورد اشاره که با حضور تعدادی از مسولان و خبرنگاران برگزار شد، اضافه کرد: شاعرانی از جبهه مقاومت همچون لبنان، عراق و سوریه و برخی کشورها در مورد اهمیت ایستادگی در مقابل دشمنان اسلام و مسلمان اشعار خودرا قرائت می کنند و یاد و خاطره شهیدان را گرامی می دارند.
این مسوول با اشاره به اهمیت استفاده از هنر شعر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به یاد شهدا و جبهه مقاومت، یکی از برنامه های کمیته فرهنگی و هنری دومین کنگره چهار هزار شهید یزد را برگزاری شب شعر بین المللی مقاومت ذکر کرد که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آنرا برگزار می نماید.
جوادیان زاده اظهارکرد: برای برگزاری شب شعر مورد اشاره با همکاری جامعه بسیج هنرمندان، شهرداری، انجمن شعر یزد و سایر نهادهای فرهنگی و هنری و نیز رسانه های گروهی اقدام لازم به عمل آمد، امید می رود بتوان یاد شهدا را در برنامه های هنری و فرهنگی گرامی داشت.
وی اشاره کرد: اشعار قرائت شده در مراسم با همکاری هنرمندان به سایر زبان ها، چاپ و نسبت به انتشار آن در دیگر کشورها و ترویج فرهنگ شهادت و مقامت به نحو مناسب اقدام لازم صورت می گیرد و تمامی تمهیدات لازم آن در استان برقرار است.
همچنین استاندار یزد هفتم بهمن ماه امسال اظهار داشته بود: رویکرد اصلی دومین کنگره ملی چهارهزار شهید این استان خدمت رسانی و محرومیت زدایی با همکاری مردم و خیران و دستگاهها و نهادهای مختلف است که نگاهی ابتکاری و قابل ستایش دراین زمینه است.
محمدعلی طالبی در جلسه ستاد کنگره ملی شهدای یزد با قدردانی از تلاش تمامی کمیته ها در انجام وظایف محوله برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد فرهنگی در استان، اضافه کرد: تا حالا کمیته های کنگره اقدامات موثری بر حسب ماموریت تعریف شده انجام داد و این حرکت جهادی و خدمت رسانی به مردم با نیت و به یاد شهدا باید با قوت تداوم یابد.
وی اظهار نمود: علاوه بر ارائه خدمات و محرومیت زدایی باید کارهای فرهنگی و پژوهشی برای بازشناسی نقش شهیدان در حفظ استقلال و تبیین ارزش ها و اهداف آنها جزو ماموریت های اصلی همه کمیته ها تا برگزاری کنگره باشد.
دومین کنگره ملی چهار هزار شهید یزد، اسفند ماه جاری همراه با برنامه های مختلف در استان شروع شد و اختتامیه آن دهم فروردین سال ۱۴۰۰ به مناسبت سالروز قیام مردم یزد در چنین روزی در سال ۱۳۵۷ مقابل رژیم ستم شاهی برگزار می گردد.
منبع:

1399/12/26
20:44:54
0.0 / 5
1117
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لباس دونی