هنركارت حمایتی هنرمندان قم فعال شد

هنركارت حمایتی هنرمندان قم فعال شد

لباس دونی: قم مراسم نمادین اعطای «هنرکارت» به هنرمندان استان امروز با حضور هنرمندان ممتاز قم اجرا شد.


موسی حسینی کاشانی امروز در شورای اطلاع رسانی استانداری قم که با حضور مدیران دستگاه های استان انجام شد اظهار داشت: سامانه جامع هنرمندان استان قم فعال است که دراین زمینه اطلاعات ۱۵۰۰ هنرمندان استان در این سامانه ثبت شده است.
وی اضافه کرد: از این تعداد هنزمند ۱۰۱۶ هنرمند در سامانه حمایتی هنر کارت ثبت نام کرده اند که روند حمایتی از همه هنرمندان با همین روند توسعه خواهد یافت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بیان کرد: هنر کارت، همچون طرح های حمایتی از هنرمندان است که دراین زمینه مبالغی که درباب بحث حمایتی هنرمندان تخصیص می یابد به این کارت و به نام هنرمندان استان واریز می شود.
وی اظهار داشت: در این مراسم ۴ هنرمند درجه یک کشوری همچون استاد آهنگران، رازقی، خزایی و طاووسی از جمع ۱۰ هنرمند درجه یک کشوری که معادل دکتری هنر، به صورت نمادین این کارت را دریافت می کنند. ولی این کارت برای همه هنرمندان استان تخصیص یافته است.
در این مراسم بیژن سلیمان پور معاون سیاسی امنیتی استاندار قم نیز با پشتیبانی از این طرح بیان کرد: هنرمندان از با اهمیت ترین اقشار کشور هستند که نور مهر و عطوفت و مهربانی و توجه به مبانی عالی الهی و انسانی را در قالب هنر به جامعه منعکس می کنند.
منبع:

1399/12/20
12:37:08
0.0 / 5
1050
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لباس دونی